in

Nawet lekarze są zaskoczeni właściwościami płynącymi z połączenia tych dwóch naturalnych składników!

Połączenie miodu i cynamonu jest jednym z najsilniejszych a do tego naturalnych środków zaradczych, który ma szeroki zakres zastosowań. Od wieków stosowano go w medycynie Yunani i Ayurveda.

To całkowicie naturalny lek, który nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Może być stosowany przez diabetyków w umiarkowanych ilościach, a także w leczeniu licznych problemów zdrowotnych, od zapalenia stawów do przewlekłych dolegliwości. Musimy jednak pamiętać, aby używać tylko naturalnego miodu oraz cynamonu prawdziwego (cinnamomum verum).

Oto najważniejsze korzyści zdrowotne płynące ze stosowania tych dwóch niezwykłych składników:

Artretyzm
Dodaj łyżeczkę miodu oraz łyżeczkę cynamonu do filiżanki ciepłej wody w celu leczenia przewlekłego bólu. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Kopenhadze wykazało, że ból zmniejszył się u 73 na 200 badanych, którzy przyjmowali taką dawkę przed śniadaniem i kolacją. Ponadto pacjenci, którzy nie byli w stanie się poruszać, powoli zaczynali chodzić o własnych siłach.
 
Niestrawność
Spożywanie tej mieszanki tuż przed posiłkami, wspomaga trawienie i zapobiega przejadaniu się.
 
Zmęczenie
Cukier jest korzystny dla osób starszych, ponieważ zapewnia im energię i elastyczność. Według dr Milton, codziennie spożywanie ½ łyżki miodu i cynamonu z ciepłą wodą, znacznie zwiększa witalność.
 
Poziom cholesterolu
Aby zmniejszyć poziom cholesterolu o 10% w ciągu 2 godzin, wymieszaj 2 łyżeczki miodu i 3 łyżeczki cynamonu w filiżance, a następnie popijaj sobie tę mieszankę w ciągu dnia.
 
Odporność
Regularne stosowanie tego środka zwalcza bakterie, ponieważ miód jest bogaty w żelazo i witaminy, a zatem zapobiega wirusom i wzmacnia białe krwinki.
 
Brzuch
Miód i cynamon uspokajają rozstrojony żołądek i zapobiegają wrzodom.
 
Przeziębienie i grypa
W leczeniu przeziębienia, grypy lub zapalenia zatok, wymieszaj 1 łyżkę miodu i ¼ łyżeczki cynamonu w filiżance ciepłej wody, następnie pij ją przez trzy dni.
 
Problemy z sercem
Przygotuj pastę z tych składników i zastąp nią dżem. Zjedz na śniadanie z chlebkiem, aby wyregulować poziom cholesterolu i zapobiec zawałom serca. To pomoże utrzymać zdrowie tętnic, ułatwi oddychanie i wyreguluje bicie serca. Co więcej, ta kombinacja jest powszechnie stosowana w domach opieki w Kanadzie i Ameryce w przypadku zatkanych tętnic i teleangiektazji.

Wypadanie włosów
Przygotuj pastę mieszając łyżeczkę cynamonu, 1 łyżkę miodu z oliwą z oliwek. Następnie nałóż mieszankę na skórę głowy przed kąpaniem. Poczekaj 15 minut, a następnie spłucz włosy.
 
Zakażenia pęcherza moczowego
Pij szklankę letniej wody z 2 łyżkami cynamonu i 1 łyżeczką miodu, aby wyeliminować wszelkie zarazki.
 
Ból zęba
Zastosuj łyżeczkę cynamonu i 5 łyżeczek miodu bezpośrednio na ząb trzy razy na dobę.
 
Zły oddech
Sporządź mieszankę z cynamonu i miodu, po czym wypłucz nad ranem jamę ustną, aby mieć świeży i przyjemny oddech przez cały dzień.
 
Gazy
Japońscy i indyjscy naukowcy odkryli, że spożywanie tej mieszanki może zmniejszyć gazy.
 
Ugryzienia
Wymieszaj miód i cynamon z letnią wodą. Zrób pastę i wmasuj w miejsce ugryzienia. Ból zniknie natychmiastowo.
 
Długowieczność
Uważa się, że herbatka przyrządzona z tej mieszanki prowadzi do długowieczności, pobudza ciało, sprawia, że skóra staje się miękka i zapobiega problemom związanym z wiekiem. Wymieszaj 1 łyżkę cynamonu, 4 łyżki miodu i 3 szklanki wody, i całość zagotuj, aby przygotować herbatę. Powinieneś pić pół filiżanki tej herbaty kilka razy dziennie.
 
Krosty
Sporządź pastę, mieszając 3 łyżeczki miodu i łyżeczkę cynamonu. Po czym i nałóż ją na wypryski gdy idziesz spać a nad ranem przepłucz te miejsca. Powtarzaj tę czynność przez 2 tygodnie.
 
Zakażenia skóry
Wymieszaj miód i cynamon w równych ilościach. Zastosuj pastę na dotknięte obszary w celu leczenia problemów skórnych, egzemy lub grzybicy.

Źródło: healthyfoodhouse.com, organichealthuniverse.com