in

Tak ukraińscy żołnierze usuwają miny. Nagranie mrozi krew w żyłach.

W ostatnim czasie do sieci trafiło nagranie, na którym możemy zobaczyć, jak ukraińscy żołnierze radzą sobie z minami przy Irpieniu na trasie Kijów-Warszawa. Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

„Traktują to jak piłkę” – komentuje dziennikarz Hugo Kaaman za pośrednictwem Twittera.

Tak usuwają miny

Atak Rosji na Ukrainę trwa już trzydziesty ósmy dzień. Ukraińcy robią wszystko, co w ich mocy, aby poradzić sobie z najeźdźcą. Każdego dnia wykazują się ogromną odwagą i robią rzeczy, które wywołują ciarki na plecach, jak na przykład usuwanie min.

W miniony czwartek w sieci pojawiło się nagranie, na którym mogliśmy zobaczyć, że trasa Kijów-Warszawa jest pełna min. Już dzień później ukraińscy żołnierze zaczęli je przesuwać. Jednocześnie ostrzegają, że można tak robić tylko wtedy, kiedy jesteśmy pewni, jak możemy się zachować!

„Jak zneutralizować skupisko min przeciwczołgowych w 20 sekund — Traktuj je jak piłki” – czytamy na Twitterze dziennikarza Hugo Kaaamana.

Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk w wywiadzie dla portalu RBK-Ukraina podkreśliła, że tereny, które zostały wyzwolone, są zaminowane:

„Powrót teraz jest niebezpieczny i potwierdza to wojsko. Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo te tereny są zaminowane. Jeśli jest oficjalna informacja, że Irpień został wyzwolony, nie oznacza to, że ludzie powinni wracać. Okupant zrobił wszystko, żeby krzywdzić także po tym, gdy zostanie w hańbie wypędzony z naszej ziemi” – zaznaczyła Wereszczuk.

Po miesiącu walki o Irpień, został on odzyskany przez Ukraińców. Mieszkańcy póki co nie mogą jednak do niego wracać – to zbyt niebezpieczne.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: o2.pl