in ,

Ministerstwo zdrowia ma ważny komunikat – dotyczy każdego, chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało ważny komunikat, z którym każdy powinien się zapoznać. Sytuacja jest naprawdę poważna, chodzi o nasze zdrowie. Nie wolno bagatelizować tych zaleceń – może skończyć się to dla nas tragicznie.

Resort zdrowia podzielił się na swoich kanałach informacyjnych wskazówkami, z których powinniśmy skorzystać.

Z pewnością każdy chce pamiętać te wakacje jako wspaniały czas, ale żeby tak było musimy wiedzieć, czego unikać, co wybierać i co będzie dla nas bezpieczne w tym czasie. Bardzo łatwo narazić się w wyniku upału i palącego słońca na poważne skutki, z którymi później ciężko wygrać.

Apel Ministerstwa Zdrowia

Wakacje to czas, kiedy chcemy jak najwięcej czasu spędzić na świeżym powietrzu, jednak nie zawsze jest to bezpieczne. Ekstremalne warunki pogodowe wymagają od nas stosowania się do pewnych zaleceń. Chodzi o kilka prostych rzeczy!

W czasie upałów nie wolno zapominać o nawadnianiu swojego organizmu. Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że wystarczą małe ilości wody, ale często – nie warto pić naraz 2 litrów płynu, ponieważ zostanie on wydalony niemal od razu. Nie czekajmy do chwili, gdy poczujemy, że chce nam się pić. Będzie to równoznaczne z tym, że już jesteśmy w pewnym stopniu odwodnieni.

Resort zdrowia zaznacza również, że pewnych płynów lepiej unikać w czasie upałów. Mowa oczywiście o alkoholu i kawie, a także gazowanych i słodkich napojach.

Podziel się tym ważnym komunikatem z innymi!