in

MZ przekazało fatalną wiadomość. Kolosalne zmiany lada chwila, spełnia się najgorszy scenariusz

Ministerstwo Zdrowia zorganizowało specjalną konferencję z powodu kolejnego dobowego rekordu zarażeń i zabrało głos w sprawie dalszych działań. Polacy nie mają powodów do radości. Wiemy, co czeka nas w najbliższym czasie.

Nie ma wątpliwości co do tego, że sytuacja jest dramatyczna. Kolejny dobowy rekord zakażeń zmusza do podjęcia odpowiednich kroków, które nie spodobają się każdemu.

Ministerstwo Zdrowia ma fatalną wiadomość dla Polaków

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik MZ, wypowiedział się w sprawie rekordowej liczby zakażeń, odnosząc się do tego, czy Warszawa znajdzie się w czerwonej strefie:

“W tej chwili zakażamy się na ulicach. Nie ma dużych ognisk koronawirusa. Zmierzamy do ogłoszenia ponad stu powiatów jako “czerwonych”. Będzie w tym zapewne dość dużo miast.”

Słowa Wojciecha Andrusiewicza nie pozostawiają żadnych złudzeń – Polacy muszą być przygotowani na to, że lada chwila najbardziej restrykcyjne obostrzenia będą w większej liczbie powiatów.

Jak informuje rzecznik ministerstwa zdrowia, rząd nie jest zaskoczony wzrostem zakażeń. Na kolejne rekordy według niego znaczący wpływ mają duże miasta i stolice województw.

“Takie rzeczy się zdarzają. Czasami test jest nadczuły i daje wynik fałszywie dodatni, czasami wynik fałszywie ujemny. Nie jestem ekspertem” – powiedział Wojciech Andrusiewicz w czasie konferencji prasowej, kiedy padło pytanie o wynik testu premiera Mateusza Morawieckiego.

Kolejny rekord zakażeń

Rząd zamierza niebawem ogłosić ponad sto kolejnych powiatów, które będą objęte strefą czerwoną. Póki co nie wiadomo, czy znajdzie się wśród nich Warszawa. Pewnym jest jednak, że mowa o kilku dużych miastach.

Rzecznik resortu zdrowia przypuszcza, że wpływ na tak dużą liczbę zakażeń ma też to, że lekarze podstawowej opieki zdrowotnej kierują pacjentów na wymazy.

“Mamy 6526 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia […] Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 105 osób” – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Źródło: Polsat News