in

Minister Zdrowia po zmroku wydał pilny komunikat i zaapelował do Polaków – „Jestem przerażony”

Minister Zdrowia po zmroku postanowił opublikować pilny komunikat – każdy powinien zapoznać się z jego treścią, sytuacja jest poważna. Niezastosowanie się do treści komunikatu może nieść za sobą bardzo niebezpieczne skutki.

W mediach społecznościowych pojawił się wpis Adama Niedzielskiego, którego nikt się nie spodziewał. Minister Zdrowia zaapelował do Polaków o to, aby przestrzegali obostrzeń, bo tylko w ten sposób możemy zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Skrytykował także osoby, które myślą wyłącznie o sobie i uparcie tkwią przy swoich racjach, narażając przy tym nie tylko siebie, ale też innych ludzi, często z grupy ryzyka.

Minister Zdrowia apeluje do Polaków

Od soboty, 17 października bieżącego roku, w całej Polsce obowiązują nowe zasady w strefie żółtej i czerwonej. Jedynym wyjątkiem są obostrzenia dotyczące wesel i imprez okolicznościowych, które będą obowiązywać dopiero od jutra.

Mieszkańcy powiatów strefy żółtej muszą zasłaniać usta i nos także na świeżym powietrzu. Szkoły wyższe od tej pory mają do czynienia z nauczaniem hybrydowym. Wydarzenia sportowe są organizowane, ale bez publiczności. W kinach, teatrach czy też instytucjach kultury pojawiły się nowe limity osób. Kluby, siłownie, baseny i aquaparki są nieczynne, a restauracje będą otwarte tylko w godzinach od 6:00 do 21:00. Możliwe jest zorganizowanie zgromadzenia maksymalnie do 25 osób.

W strefie czerwonej obostrzenia są jeszcze bardziej restrykcyjne, między innymi te dotyczące handlu: w sklepach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych jest limit pięciu osób na jedną kasę. Jeśli chodzi o większe placówki handlowe może być tylko 1 osoba na 15 metrów powierzchni.

Niektórzy Polacy zrobią wszystko, żeby tylko nie przestrzegać panujących obostrzeń. Teorie spiskowe wszelkiego rodzaju zagościły u nas dobre, a noszenie maseczek ochronnych okazało się być dla niektórych bardzo kłopotliwe. Minister Zdrowia postanowił zabrać głos w tej sprawie:

„Jestem przerażony brakiem odpowiedzialności osób prześcigających się w pomysłach na obejście obowiązujących obostrzeń. Nie szkodzicie tylko sobie, ale narażacie na niebezpieczeństwo innych – szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm” – pisze minister zdrowia, Adam Niedzielski w mediach społecznościowych.

Źródło: Twitter