in ,

Minister zdrowia przekazał Polakom dobre wieści. „Wreszcie”

Pandemia koronawirusa od kilku tygodni szaleje. Liczba zakażeń i zgonów niepokoi i wydawałoby się, że nie ma szansy na poprawę sytuacji. Jak się jednak okazuje, nie jest to do końca prawda. Adam Niedzielski postanowił podzielić się na Twitterze optymistyczną informacją.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 tys. 452 nowych zakażeniach koronawirusem. Najwięcej z województw: śląskiego (3 tys. 044), mazowieckiego (2 tys. 652) i wielkopolskiego (1 tys. 899). Zmarło 65 osób zarażonych COVID-19.

Co ma nam do przekazania minister zdrowia?

Dobre wieści

„Dziś mamy drugi dzień z rzędu, kiedy spadek liczby nowych zakażeń z tygodnia na tydzień przekracza 5 proc.” – podkreślił w sobotę.

Według Adama Niedzielskiego jest się z czego cieszyć. Możemy mieć nadzieję na to, że po kilku bardzo ciężkich tygodniach sytuacja nareszcie zacznie ulegać poprawie.

„Średnia 7-dniowa, utrzymująca się od 2 tygodni na poziomie powyżej 23 tys. wreszcie zaczęła maleć. Apogeum IV fali wyraźnie różne od poprzednich” – zaznaczył Niedzielski.

Od początku pandemii w naszym kraju stwierdzono 3 808 798 przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 88 414 pacjentów z COVID-19.

Miejmy nadzieję, że z tygodnia na tydzień liczba zakażeń i zgonów będzie zdecydowanie maleć.

Podziel się tą dobrą wiadomością ze swoimi bliskimi!