in ,

Minister zdrowia właśnie zabrał głos. Na te informacje czekały miliony Polaków.

W dniu dzisiejszym minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z RMF FM przekazał informacje, na które z pewnością czekali Polacy. Wiadomo już, co z powrotem do szkół, tegorocznymi komuniami i weselami.

Jak się okazuje, obostrzenia mogą być różne w poszczególnych regionach.

Minister zdrowia przekazał kluczowe informacje

Nie ma wątpliwości co do tego, że organizacja komunii i wesel to temat bardzo ważny dla wielu z nas. Adam Niedzielski zapowiedział, że, aby można było w ogóle o tym myśleć, konieczne jest spełnienie dwóch podstawowych warunków – mowa o spadku liczby zakażeń i polepszeniu się sytuacji w szpitalach.

Minister zdrowia jest zdania, że dzięki masowym szczepieniom, możemy mieć nadzieję na to, że wszystko zmieni się na lepsze.

„Maj daje lepszą perspektywę” – mówi.

Obecnie jednak priorytetem jest zapewnienie uczniom nauki stacjonarnej i to na tym chce się skupić rząd. W pierwszej kolejności ma dojść do wprowadzenia nauki hybrydowej w klasach I-III.

Niewykluczone, że będzie to możliwe jeszcze w kwietniu, ale wtedy konieczna będzie regionalizacja obostrzeń.

„Generalnie naszym priorytetem, jeśli chodzi o przywracanie normalności, to jest właśnie edukacja. Jeśli tylko będzie jakakolwiek przestrzeń, to natychmiast przedszkola, klasy I-III i możliwość przeprowadzania egzaminów będą przywracane. Będziemy naprawdę robili wszystko, żeby te egzaminy się odbyły” – zapowiedział Adam Niedzielski.

A co z tegorocznymi maturami? Odbędą się w tradycyjnym terminie?

„Najprawdopodobniej tak, ale przeciągnę tę decyzję na przyszły tydzień” – zaznaczył.

Minister zdrowia wypowiedział się także na temat obchodów 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Mają się one odbyć w ścisłym reżimie sanitarnym. Adam Niedzielski apeluje, aby nie robić z tego sensacji.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Rmf24.pl