in

Minister zdrowia przekazał smutną wiadomość. Co lada moment czeka Polaków?

Minister zdrowia w rozmowie w TVN 24 postanowił zdradzić, z czym możemy mieć do czynienia już niebawem. Sytuacja epidemiologiczna bardzo niepokoi i póki co nie ma nadziei na to, że zmieni się na lepsze. Padł temat szczytu zakażeń i wzrostu liczby zgonów. Polacy złapią się za głowę.

Słowa Adama Niedzielskiego nie pozostawiają żadnych złudzeń.

Co czeka Polaków?

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce od dłuższego czasu bardzo niepokoi. Wciąż mamy do czynienia z rekordami zakażeń i liczby zgonów. Jeszcze rok temu każdy z nas myślał, że tegoroczne święta wielkanocne uda się już spędzić normalnie, jednak nic bardziej mylnego. Otuchy nie dodadzą Polakom słowa ministra zdrowia, które padły podczas rozmowy z TVN 24.

Adam Niedzielski stwierdził, że Polacy nie przestrzegają obostrzeń tak, jak rok temu i wprowadzenie dodatkowych przepisów nic nie da, jeśli obywatele i tak nie będą się do nich stosować.

„Możemy wprowadzać setki obostrzeń, ale chodzi przecież o ich przestrzeganie” – zaznacza Niedzielski.

Według ministra zdrowia w czasie świąt wielkanocnych będziemy mierzyć się ze szczytem zakażeń, a później – z jego przykrymi skutkami:

„Potem za 7-10 dni nadejdzie szczyt hospitalizacyjny. Następnie niestety będziemy mieli do czynienia ze wzrostem zgonów, które będą tego konsekwencją” – stwierdził minister zdrowia.

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 073 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: TVN 24