in

Minister zdrowia przekazał kluczowe informacje dla Polaków. Tego nikt się nie spodziewał.

W czwartek, 28 stycznia miała miejsce konferencja prasowa, podczas której minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał informacje dotyczące przedłużenia etapu odpowiedzialności do 14 lutego. W praktyce oznacza to, że do tego czasu wszystkie hotele, restauracje oraz stoki dalej będą zamknięte.

Obostrzenia zostają przedłużone. Każdy powinien zapoznać się z tymi ważnymi informacjami.

Minister zdrowia przekazał kluczowe informacje

Minister zdrowia Adam Niedzielski razem z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg przekazał szczegóły dotyczące przedłużenia restrykcji.

„Etap odpowiedzialności będzie przedłużony do 14 lutego” – zapowiedział minister.

„Po tej dacie podjęte zostaną dalsze decyzje w oparciu o statystyki nowych przypadków i zgonów.” – dodał.

Szef resortu zdrowia zaznaczył, że dalej będą obowiązywać te same zasady, z którymi mieliśmy dotychczas do czynienia.

„Reguły, które dotyczą zgromadzeń publicznych, imprez, i spotkań organizowanych w domach, restauracji, hoteli, stoków, infrastruktury sportowej i oczywiście sytuacji związanej z przekraczaniem granicy pozostają bez zmian”

Od 1 lutego możemy jednak spodziewać się przywrócenia działalności galerii handlowych czy też galerii sztuki. Od tej pory nie będzie już także godzin dla seniorów. Póki co jest to decyzja na kolejne dwa tygodnie, a to, co stanie się dalej, będzie zależne od sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju.

„Mamy stopniowy spadek dziennej liczby zakażeń. Ten spadek w styczniu nieco wyhamował. Dyscyplina społeczna, jaką zachowaliśmy w okresie feryjnym, przyczyniła się do stabilizacji sytuacji w Polsce […] Spadek średniej dziennej liczby zgonów w ostatnim tygodniu kształtuje się na poziomie 10 proc. Hospitalizacje po raz pierwszy od długiego czasu spadły poniżej 14 tys.” – mówił Adam Niedzielski.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!