in

Minister edukacji zabrał głos w sprawie zamknięcia szkół. Takich słów nikt się nie spodziewał.

Minister edukacji zabrał głos w sprawie aktualnej sytuacji w naszym kraju. Wiele osób zadaje sobie pytanie, co stanie się ze szkołami. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce niepokoi i wciąż jest przyczyną rodzących się wątpliwości. Biorąc pod uwagę narastające niebezpieczeństwo, podjęto decyzję o zamknięciu niektórych szkół.

Niedawno padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Dariusz Piontkowski nie zamierza dłużej milczeć.

Minister edukacji o szkołach w czasach pandemii

Według ministra edukacji póki co nie jest konieczne, aby wszystkie placówki przeszły na nauczanie zdalne. O tym, co sądzi o obecnej sytuacji powiedział na antenie Polskiego Radia Białystok:

„Na razie tylko bardzo niewielki ułamek, poniżej procenta szkół, przeszło bądź na system całkowicie zdalny, a zdecydowana większość tych szkół, to są szkoły, w których jakaś część uczniów uczy się zdalnie bądź część nauczycieli pracuje zdalnie, a pozostała część szkoły pracuje normalnie”

Według Dariusza Piontkowskiego na 48,5 tys. szkół system mieszany lub tryb nauki zdalnej, na obecną chwilę dotyczy dwustu placówek:

„To naprawdę jest ułamek procenta, więc na razie nie ma potrzeby, aby przechodzić na system zdalny” – tłumaczy.

Co dalej?

Jak podaje portal wiadomosci.radiozet.pl minister edukacji zdradził, co planuje rząd:

„Na razie nie planujemy zamykania szkół. Wprowadzony system, czyli reakcja lokalna na zwiększone zagrożenie epidemiczne, sprawdza się” – powiedział szef MEN.

Rząd zapewnia, że póki co nie ma konieczności zamykania szkół. Minister edukacji tłumaczy, że będzie to mieć miejsce w ostateczności:

„Zwłaszcza w niewielkich szkołach, gdzieś daleko od dużych aglomeracji, gdzie nie widać zachorowań, nie ma żadnej potrzeby zamykania szkół. Podobnie zresztą w dużych miastach, dopóki nie ma tutaj jakieś większego zagrożenia epidemicznego”

Ministerstwo edukacji cały czas kontroluje sytuację epidemiologiczną w naszym kraju i trzyma rękę na pulsie. Czy ostatecznie dojdzie do zamknięcia szkół? To z pewnością pokaże czas. Póki co – nie musimy się tego obawiać.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl