in

Przedszkola i żłobki zostaną zamknięte? Minister edukacji rozwiewa wątpliwości.

Dojdzie do zamknięcia przedszkoli i żłobków? Minister edukacji Przemysław Czarnek podczas czwartkowej konferencji prasowej odpowiedział na pytanie, które nurtuje wielu Polaków. Jego słowa nie pozostawiają żadnych złudzeń.

Minister edukacji o zamknięciu placówek

W czwartek 19 listopada miała miejsce konferencja prasowa z udziałem ministra edukacji narodowej Przemysława Czarnka.

Minister edukacji powiedział podczas niej, że póki co rząd nie planuje zamknięcia przedszkoli i żłobków. Placówki pozostaną otwarte i w żadnym razie nie przejdą na funkcjonowanie zdalne.

„Nie planujemy zawieszenia zajęć stacjonarnych w przedszkolach, ale wszystko jest uzależnione od rozwoju pandemii koronawirusa. To, że nie planujemy teraz, to nie znaczy, że nie będzie takiej konieczności w przyszłości, gdyby pandemia rozwijała się”

To z pewnością dobra informacja dla rodziców, którzy nie wiedzieliby, jak połączyć opiekę nad małym dzieckiem z pracą. Miejmy nadzieję, że nie zmieni się to w przyszłości. O ewentualnych zmianach Ministerstwo Edukacji będzie na bieżąco informować.

Kiedy dzieci wrócą do szkół?

Póki co nie jest pewne, kiedy nastąpi powrót uczniów do szkół. Przemysław Czarnek podczas konferencji powiedział:

„Stan prawny jest dziś taki, że do 29 listopada mamy zaplanowaną naukę zdalną. Co będzie dalej, zobaczymy po 29 listopada. Jeśli doradcy premiera z zakresu epidemiologii uznają, że sytuacja jest na tyle opanowana, że dzieci mogą wrócić do szkół bez uszczerbku dla życia i zdrowia mieszkańców Polski, to będziemy wracać do systemu stacjonarnego”

Powiedział również, że jeśli dojdzie do powrotu uczniów do szkół, to na początku powrócą do niej uczniowie z klas 1-3. Później będą to wyższe klasy – 4-8. Na samym końcu szkoły średnie i uczelnie wyższe.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!