in

Ta 4-składnikowa mikstura sprawi, że włosy przestaną Ci wypadać i będą rosły jak szalone!

Kiedy czeszemy włosy i widzimy jak wiele zostaje ich na szczotce czujemy się bezradni. Ale wcale nie musimy używać drogich kosmetyków czy inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, aby móc odzyskać piękne i mocne włosy.

Problem wypadających włosów dotyka zarówno kobiety i mężczyzn. I chociaż najczęściej związane jest to z wiekiem i genetyką, czasem wypadają – wydawałoby się – zupełnie bez powodu. Wypadanie włosów może być też spowodowane chorobami autoimmunologicznymi czy chorobami skóry. Czasem występuje też z powodu niedoborów żelaza i biotyny w organizmie. Innymi czynnikami wyzwalającymi wypadanie włosów jest chemioterapia i zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Starzenie się prowadzi ze sobą wiele innych schorzeń, jak na przykład pogorszenie wzroku. Chociaż nie jest to regułą, ponieważ coraz więcej młodych ludzi ma problemy ze wzrokiem. Wypadanie włosów i pogarszający się wzrok można wyleczyć domowymi sposobami.

Czy uwierzysz, że możesz jednym środkiem wyleczyć wzrok i zahamować wypadanie włosów? Wystarczy sporządzić tę miksturę, która pobudzi wzrost cebulek i poprawi wzrok. I to nie wszystko. Możesz też zatrzymać siwienie włosów. Ta domowa mikstura ma niezwykłe właściwości.

Oto przepis na miksturę, która wspomaga porost włosów i leczy wzrok:
Składniki:
• 200 ml oleju lnianego
• 4 pokrojone cytryny
• 1l naturalnego miodu
• 3 ząbki świeżego czosnku
 
Jak przygotować miksture?
Włóż do blendera czosnek i cytryny. Blenduj do uzyskania jednorodnej konsystencji. Do powstałej papki nalej olej i miód. Wymieszaj wszystko razem. Taką mieszaninę przelej do słoika i schowaj do lodówki. Wystarczy jedna, koniecznie drewniana łyżka mikstury na 30 min przed każdym posiłkiem.
 
Zdrowotne właściwości oleju lnianego

Jest bogaty w kwasy Omega-3, które korzystnie wpływają na cebulki włosów i pobudzają je do wzrostu. Dodatkowo zapobiega on powstawaniu łupieżu i innych zapaleń skóry włosów. Zawarty w oleju lnianym kwas linolenowy, pomaga utrzymać wzrok w doskonałej kondycji.
 
Dlaczego warto jeść czosnek

Czosnek pobudza wzrost włosów nawet w miejscach, gdzie jest widoczna łysina. Oprócz tego wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu.

Źródło: thebestremedies.com