in ,

Mike Tyson chciał walczyć z gorylem. Próbował przekupić pracownika ZOO, dając mu 10 tys. dolarów

Słynny bokser Mike Tyson znany jest ze swoich niesamowitych umiejętności na ringu, ale także z zamiłowania do życia zwierząt. Ma on wszystkie rodzaje egzotycznych zwierząt, w tym tygrysy bengalskie, zwierzęta, na które wydaje rocznie około 220 000 $.

Bywały jednak momenty, kiedy miłość Tysona do egzotycznych zwierząt przybrała nieco inny obrót.

W latach osiemdziesiątych Tyson zorganizował prywatne zoo dla siebie i swojej żony Robin Givens. Ale to nie było wszystko, czego chciał Tyson. Punktem kulminacyjnym po godzinach oglądania zwierząt była prawdopodobnie bójka z gorylem.

„Zapłaciłem robotnikowi w nowojorskim zoo, aby ponownie otworzył je dla mnie i Robina” – powiedział Tyson. „Kiedy dotarliśmy do klatki goryli, był tam jeden wielki goryl, który zastraszał wszystkie pozostałe goryle. Był niezwykle potężny, ale oczy miał jak niewinne niemowlę.”

Tyson nie był zadowolony widząc, jak goryl popycha inne zwierzęta, więc wpadł na nietypowy pomysł.

„Zaproponowałem asystentowi 10 000 $, aby otworzył klatkę i pozwolił mi pobić się z gorylem!” Powiedział Tyson. „Odmówił.”

Tyson, 52, przeszedł do historii w 1986 roku, kiedy stał się najmłodszym na świecie mistrzem boksu w wadze ciężkiej. Ale jego wyczyny na i poza ringiem bokserskim nadal przyciągały tłumy na długo po tym, jak ustanowił swój rekord.

Po odbyciu wyroku 3 lat więzienia pod zarzutem gwałtu, Tyson powrócił na ring, gdzie nadal robił na wszystkich wrażenie. W 1997 roku, podczas meczu, odgryzł ucho swojego przeciwnika, Evandera Holyfielda.


 
Podczas swojej świetności Tyson stał się znany pod pseudonimem „Iron Mike” ze względu na jego niesamowite ruchy obronne.
 
Często wygrywał ze swoimi przeciwnikami już w pierwszej rundzie. Podczas swojej kariery brał udział w 58 walkach, z których 50 wygrał.
 
Jego niesamowita obrona była przerażająca dla jego przeciwników, z których wielu otwarcie się go bało. Tyson twierdzi, że rekord świata pobił, gdy miał zaledwie 20 lat.
 

 
Tyson, co prawda, nigdy nie walczył z gorylem i prawdopodobnie dobrze, że nie udało mu się przekupić pracownika.
 
Jeśli potrzebujesz dowodów na ogromną siłę tych zwierząt wyobraź sobie, że goryle mogą obalić drzewo bananowe tylko swoimi łapami. W rzeczywistości są wśród 10 najsilniejszych zwierząt na całej planecie.
 
Ogromne mięśnie goryla pozwalają podnieść około 1800 kilogramów, co sprawia, że jest od czterech do dziewięciu razy silniejszy niż przeciętny człowiek.
 

 
Goryle mogą zadawać więcej bólu i obrażeń fizycznych niż ludzie, i nadal walczyć zaciekle, nawet gdy są ranne.
 
Mike Tyson, mimo swojej siły, miał szczęście, że jego bójka z gorylem nie doszła do skutku…
 
Udostępnij to znajomym i rodzinie.