in

10m2 przekształcił w pełni wyposażone mieszkanie. Wszystko przemyślał w najmniejszym szczególe!

Kiedy właściciele tego mieszkania po raz pierwszy weszli do środka, przypominało im to bardziej spiżarkę niż miejsce, w którym można mieszkać. Aby ich zrozumieć, przyjrzyjmy się kilku zdjęciom przed remontem.

Rozmiary to 2,2 na 4,6 metra.

Obiekt ten znajduje się w stolicy mody, Paryżu.

Kilka godzin pracy utalentowanego projektanta i spiżarka z jednym małym oknem zaczęła przypominać już mieszkanie.

Podstawą był biały kolor i jasne naturalne drewno. Dla tak małych przestrzeni jasne odcienie są prawdziwym zbawieniem: wizualnie ją rozszerzają i wypełniają światłem.

Ale całkowicie białe mieszkanie wyglądałoby trochę nudno, więc postanowiono dodać ciemnoniebieski korytarz. To odegrało także praktyczną rolę. W tak wąskim korytarzu nieuniknione jest ciągłe dotykanie ścian podczas ubierania się, a jeśli byłyby białe, dosyć szybko by się zniszczyły.

W korytarzu udało się nawet zaaranżować kilka schowków. Na szczególną uwagę zasługuje antresola nad drzwiami wejściowymi, w której z pewnością zmieści się wiele różnych rzeczy.

Łazienka.
Wszystko co niezbędne, projektant zdołał zmieścić w tak malutkim pomieszczeniu.

Zwróć uwagę na drzwi, które są niezauważone w ścianie – to tylko mała garderoba. Wnęka powstała dzięki temu, że z łazienki „ukradziono” trochę przestrzeni. Bardzo udane rozwiązanie.

Kolejnym udanym pomysłem jest fałszywe okno z luster. Rozjaśnia pomieszczenie, rozszerza przestrzeń i częściowo eliminuje brak pełnego okna w mieszkaniu. Jednak wiele osób może nie lubić tego rozwiązania.

Kuchnia to miejsce pracy przemyślane w najmniejszym szczególe. Obszary magazynowe znajdują się pod sufitem. Jest tam mała umywalka, płyta indukcyjna, kuchenka mikrofalowa i mini lodówka.

Oczywiście nie można mówić o pełnowartościowym łóżku w tak małej przestrzeni, dlatego też ograniczono się do małej rozkładanej sofy. Jasnoszara tapicerka doskonale współgra zarówno z bielą, jak i ciemnoniebieskim. A bogactwo elementów z drewna zwiększa komfort mieszkania.

Wielu ludzi pewnie powie, że to mieszkanie jest straszne i po prostu nie da się w nim żyć. Jednak ma ono wszystko, czego potrzeba do normalnego życia. Dla studenta lub podróżnika jest to całkiem akceptowalny zestaw.
 
Źródło zdjęć: houzz.fr