fot. freepik.com
in

Miesiąc urodzenia może mieć wpływ na choroby, które dopadną Cię w życiu. Sprawdź, na co powinieneś szczególnie uważać!

Choć brzmi to mało prawdopodobnie, badania przeprowadzane przez wielu specjalistów otwarcie mówią, że miesiąc urodzenia może zdradzać, jakie choroby są prawdopodobne w dorosłym życiu.

Styczeń – pierwszy miesiąc roku. Osoby urodzone w tym czasie, zdecydowanie częściej borykają z problemem nadciśnienia czy chorób serca. Często mają także skłonności do zapadania na depresję czy schizofrenię. Mimo wszystko, badania wskazują, iż ludzie urodzeni w styczniu wyróżniają się długą żywotnością.

Luty – najkrótszy z miesięcy, to moment, w którym najczęściej przychodzą na świat osoby o osłabionym układzie odpornościowym, co w przyszłości skutkuje licznymi alergiami. Często także spotykają się z nowotworem prostaty oraz zwapnieniem kości.

Marzec – wyjątkowy miesiąc dla osób, które mają problemy z dławicą (problemami z oddychaniem). Ludzie z marca borykają się zarówno z anoreksją, jak i otyłością. Dodatkowo osoby urodzone w tym miesiącu mają bardzo wrażliwe serce, stąd też często u nich jego zaburzenia, migotanie przedsionków czy inne dolegliwości.

Kwiecień – osoby z tego miesiąca często chorują na wszelkiego rodzaju nowotwory. Ponadto, zarówno w okresie dojrzewania, jak i późniejszym życiu okazują się ludźmi pesymistycznymi, co wpływa na zwiększone ryzyko występowania depresji czy uzależnienia od alkoholu.

Maj – wiosenny miesiąc, który przyczynia się do zmniejszenia ryzyka zachorowania na różne choroby. Nie oznacza to jednak, iż osoby z maja nie muszą się niczym przejmować. Bowiem to one narażone są na stwardnienie rozsiane czy depresję w wieku starszym. Jak podają statystyki samobójstwa o osób urodzonych w maju, występują o blisko 17% częściej, niż u ludzi urodzonych na jesieni bądź w zimę.

Czerwiec – czerwcowe dzieci często nie mają apetytu, co sprawia, że w wieku dojrzałym pojawia się anoreksja. Ponadto mają zwiększone ryzyko chorób związanych z nadmierna ilością cukru, czy też nadciśnieniem. Tacy ludzie, mają jednak bardziej pozytywne uosobienie i z reguły mają mniejsze szanse zachorowania na raka.

Lipiec – letni miesiąc, przynoszący pozytywne podejście, Depresja zatem im w ogóle nie grozi. Dużo większych problemów należy się jednak spodziewać w przypadku zębów, układu trawiennego czy też kości.

Sierpień – choć osoby urodzone w tym miesiącu mają dość trudne życie, z pewnością nie musza się przejmować nowotworami czy chorobami związanymi z sercem. Astma też bardzo rzadko się pojawia.

Wrzesień – Ci z września nie powinni przejmować się cukrzycą, czy też chorobami serca, gdyż zdecydowanie rzadziej na nie zapadają. Niestety w ich przypadku muszą zwracać szczególną uwagę na układ oddechowy oraz żołądek, z powodu którego często cierpią na różne dolegliwości.

Październik – niestety miesiąc ten nie jest zbyt szczęśliwy, gdyż osoby urodzone w miesiącu, o którym mowa, borykają się z nadmierną łamliwością kości, osteoporozą, czy też próchnicą zębów. Często jest też problem ze zwiększonym ryzykiem chorób układu oddechowego. Jest też zaleta, gdyż dzieci z października, w przyszłości rzadziej chorują na nowotwór.

Listopad – wszelkiego rodzaju infekcje wirusowe, zapalenia oskrzeli czy też atopowe zapalenie skóry i problemy neurologiczne- najczęstsze problemy, pojawiające się u dzieci urodzonych w listopadzie. Bardzo często osoby z tego miesiąca wyróżniają się większą ilością potomstwa, jak i długowiecznością.

Grudzień – Dużo stłuczeń i siniaków? To cecha charakterystyczna wszystkich dzieci urodzonych w ostatnim miesiącu roku. Tacy ludzie zdecydowanie rzadziej chorują na cukrzycę, czy różnorodne choroby serca.

Oczywiście warto wiedzieć, że miesiąc urodzenia jest tylko jednym z wielu czynników, mających wpływ na występowanie chorób. Dlatego też ważna jest zdrowa dieta i duża aktywność fizyczna.

Źródło: freundin.de, barcoo