in

Duchowny pokazał, gdzie zamierza spowiadać dzieci. „Zero intymności”

Pierwsza spowiedź to niezwykle ważne wydarzenie w życiu katolickiego dziecka, jednak nie zawsze jest łatwa. Właśnie dlatego wiele dzieci może odczuwać pewien niepokój i obawiać się tego momentu. Przedstawienie swoich grzechów i uczynienie aktu pokuty to doświadczenie pełne emocji i refleksji, które może budzić mieszane uczucia w małych sercach.

W takim delikatnym i ważnym momencie, istotne jest, aby ksiądz, który przeprowadza pierwszą spowiedź, był wyrozumiały i cierpliwy. Dzieci potrzebują poczucia bezpieczeństwa i zaufania, aby otworzyć się i podzielić swoimi grzechami. Ksiądz powinien okazać zrozumienie, takt oraz umiejętność słuchania, aby pomóc dziecku przejść przez ten proces spowiedzi w sposób życzliwy i wspierający.

Internauci są oburzeni po tym, gdy zobaczyli, gdzie jeden z księży zamierza spowiadać dzieci…

Pierwsza spowiedź

„(…) Dziś pokazuję miejsce 1. spowiedzi dzieci przed I Komunią Św. Przebaczenie w tym samym miejscu, w którym przyjmą 1. raz Ciało Chrystusa. Na klęczniku, przed prezbiterium” – pisał duchowny, publikując zdjęcie na Twitterze.

Miejsce, które zostało zaprezentowane przez ks. Daniela Wachowiaka na Twitterze jako przewidywane do odbycia pierwszej spowiedzi, spotkało się z mieszanymi reakcjami internautów. Wielu z nich wyraziło swoje obawy związane z brakiem intymności w tym miejscu, argumentując, że wszyscy obecni w kościele będą mogli widzieć wszystko, co dzieje się na klęczniku przy prezbiterium.

Niektórzy komentujący podkreślali, że takie publiczne odbywanie pierwszej spowiedzi może być dla niektórych dzieci niezręczne i stresujące. Wskazywali, że prywatność i dyskrecja są ważne w takiej sytuacji, aby dziecko czuło się swobodnie i miało możliwość otwarcia się bez obawy o ocenę lub kompromitację.

Niektórzy pytali też duchownego o to, czym mogły zgrzeszyć te dzieci.

Bez wątpienia wpis księdza rozpętał prawdziwą dyskusję wśród internautów.

„Zero intymności”

„Według mnie konfesjonał jest lepszy ze względu na poczucie prywatności. Zresztą po to go wymyślono”

„A ja mam jedno pytanie, czym dzieci mogły zgrzeszyć, że muszą się spowiadać?(…)”

„Okropne miejsce do spowiedzi, współczuję dzieciaczkom”

– pisali internauci w komentarzach.

Co o tym sądzisz? Daj znać w komentarzu!

Źródło:o2.pl