in

Fotograf odszukał miejsca, które znalazły się na pocztówkach z 1960 roku, aby pokazać jak wyglądają dzisiaj – Różnica jest kolosalna!

Każdy człowiek ma swoje hobby, jakąś pasję. Niektóre z nich są całkowicie przyziemne, inne z kolei zaskakują i zadziwiają.

Do takich osób z pewnością zaliczyć można człowieka, który nazywa się Pablo Iglesias Maurer.
Fotografia jest jego pasją… uwielbia robić zdjęcia, a następnie je porównywać. Któregoś dnia spojrzał na pocztówkę sprzed pięćdziesięciu lat i zaczął się zastanawiać, jak obecnie wygląda dany kompleks wypoczynkowy, który widniał na starej fotografii. Gdy dotarł na wybrane miejsce okazało się, że zupełnie inaczej. To sprawiło, że Pablo odnalazł w sobie zupełnie nową i nietuzinkową pasję – odkrywanie miejsc ze starych pocztówek stało się niemalże jego obsesją. Od tamtego momentu, Pablo zamówił mnóstwo pocztówek i rozpoczął swoją podróż po całym kraju, w poszukiwaniu miejsc, które znalazły się na pamiątkowych, wakacyjnych kartkach. Tak oto powstała fascynująca i wspaniała wystawa, która została nazwana „Porzuconymi miejscami”. Trzeba przyznać, iż zdjęcia robią wrażenie i pokazują, jak w wielu przypadkach czas może działać na niekorzyść.

Obejrzyjcie poniższą galerię:
1.

2.

3. Salon koktajlowy w ośrodku wczasowym Pocono

4. Basen w Grossinger’s

5.

6. Plaża w Pocono

7. Opuszczony budynek w Pensylwanii

8. Centrum tenisowe w Grossinger’s

9. Tor kręglarski w Homowack Lodge

10. Sala jadalna w Pocono

11. Odkryty basen w Grossinger’s

12. Basen w Grossinger’s

Fotografie:twitter