in

Nie wyśmiewaj mężczyzn z pomalowanym paznokciem – sprawdź co chcą nam tym przekazać

Moda potrafi nas zaskakiwać. Kobiety często malują się czy ubierają w kontrowersyjny sposób, a panowie coraz częściej farbują włosy i brody na różnokolorowe odcienie. Ostatnio stał się popularny pewien trend, który na pierwszy rzut oka może wydawać się śmieszny, ale niesie za sobą ważne przesłanie.

Widziałeś kiedyś mężczyznę z pomalowanym jednym paznokciem?

Mężczyzna z pomalowanym jednym paznokciem nie robi tego, by wyglądać modnie lub z chęci wyróżnienia się w tłumie. Pomalowany paznokieć to część kampanii przeciw przemocy stosowanej na dzieciach. Według danych jedno z pięciu dzieci wychowywane jest wśród przemocy oraz wykorzystywania seksualnego. Ten jeden pomalowany paznokieć symbolizuje właśnie to jedno, biedne dziecko.

Cała historia zaczęła się w 2016 roku. Założyciel australijskiej organizacji non-profit, Elliot Costello przebywał w Kambodży wykonując prace charytatywne. Poświęcił tam wiele czasu dzieciom, które przebywały ośrodku.

Tam poznał małą dziewczynkę o imieniu Thea. Dziecko trafiło do ośrodka po śmierci ojca, miała wtedy tylko 8 lat. W sierocińcu znęcano się nad nią fizycznie i psychicznie. Pomimo tego jak wiele przeszła, dziś jest uśmiechnięta i otwarta na ludzi. Opowiadając swoją historię, pomalowała Elliotowi jeden paznokieć na swój ulubiony kolor.

Ten zwykły gest życzliwości, obudził w Elliocie chęć do działania. Poruszony historią dziewczynki postanowił zbudować całą kampanię mającą na celu zakończenie złego traktowania dzieci na całym świecie. Symbolem akcji stał się jeden pomalowany paznokieć.

Kampania ma pobudzić innych do działania poprzez malowanie jednego paznokcia na znak sprzeciwu znęcania się nad dziećmi. Dodatkowo zbierają fundusze, które niezbędne są do pomocy dzieciom. Datki wykorzystane będą na pomoc w przenoszeniu dzieci z ośrodków, w których są maltretowane do spokojnych domów dziecka, gdzie w końcu zaznają miłość i uczucie ciepła.
Wielu celebrytów już dołączyło do akcji


Do akcji przeciwko znęcaniu się nad dziećmi przystąpiło wielu znanych mężczyzn, m.in.: Hugh Jackman, Alec Balwdin, Zac Effron oraz Chris Hemsworth. Do udziału w kampanii mogą przystąpić również kobiety, chociaż nazwa „Polished Man” kojarzy się głównie z płcią męską, a to ze względu na to, że około 90% oprawców to mężczyźni.
Dlaczego warto przyłączyć się do kampanii?
Statystyki UNICEF są przerażające. Według nich w wyniku przemocy na świecie co 7 minut ginie jeden nastolatek. Co 10 sekund ktoś na świecie zgłasza znęcanie się nad dziećmi. Dzieci z tak okropną przeszłością często cierpią później na depresję, wpadają w nałogi i próbują popełnić samobójstwo.


Chcesz wziąć udział w kampanii? Zarejestruj się na www.polishedman.com i wesprzyj ich dowolnym datkiem. Następnie pomaluj jeden paznokieć i wrzuć zdjęcie do mediów społecznościowych z opisem akcji. Być może w ten sposób zachęcisz wiele innych osób?

Źródło: genialne.pl, instagram