fot. freepik
in ,

Mężczyźni powinni sikać na siedząco – Istnieje ku temu kilka istotnych powodów!

Mężczyźni sikają na stojąco – wie to nawet mały chłopiec. To prawda, że tak jest zazwyczaj, ale wcale nie oznacza to, że tak być powinno. Biorąc pod uwagę względy tradycyjne czy historyczne, to w zasadzie nie ma powodu, dla którego taka metoda przyjęła się i ugruntowała. Anatomicznie także zresztą nie ma uzasadnienia. Zdecydowały zatem takie argumenty jak szybkość i wygoda. Jednak jest sporo powodów, które przemawiają za sikaniem na siedząco. Jest to zdrowsze zarówno dla mężczyzn jak i innych domowników.

Sikanie na siedząco korzystne dla mężczyzn?

1. Siadanie zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych

Cóż, z celowaniem bywa różnie, a rozbryzgujący mocz ułatwia rozprzestrzenianie się zarazków i bakterii. Pomijając to, że wygląda nieestetycznie to rozbryzgi są także groźne.

2. Pozycja siedząca jest lepsza dla pęcherza

Badania wykazały, że sikanie na siedząco może poprawić zdrowie prostaty. Rozluźnia pęcherz, opróżnia pęcherz moczowy i poprawia przepływ moczu.

3. Może poprawić Twoje życie seksualne

Choć to nie zostało potwierdzone bezpośrednio w badaniach, eksperci są skłonni przyjąć, że sikanie na siedząco sprzyja wydajności i sprawności seksualnej. Skoro kłopoty z pęcherzem i prostatą wpływają na obniżenie sprawności, to poprawa ich zdrowia automatycznie poprawia męską sprawność seksualną.

Jeśli więc masz kłopoty z celownikiem, w dodatku jesteś na bakier z higieną – nie podnosisz deski i nie myjesz jej mimo, że ją pochlapałeś – to lepiej sobie usiądź w trosce o zdrowie swoje i najbliższych.

Podziel się z innymi!