in

Bezdomne szczenię po jedzeniu przestało oddychać. Mężczyzna zaczął reanimację, gdy inni tylko bezczynnie stali

Właściciele zwierząt powinni znać podstawowe środki pierwszej pomocy na wypadek, gdyby potrzebowali udzielić pomocy swoim zwierzętom. Czerwony Krzyż zapewnia internetowy kurs pierwszej pomocy kotów i psów, aby ludzie mogli nauczyć się sposobów ratowania swoich czworonożnych przyjaciół.

Ludzie często nie wiedzą co robić, gdy zwierze zaczyna się dusić lub połyka coś, czego nie powinno. Panika może tylko pogorszyć sytuację.

Mężczyzna z Turcji nie zastanawiał się długo nad uratowaniem bezpańskiego szczeniaka, kiedy tylko odkrył, że coś jest nie tak. Wypadek miał miejsce w prowincji Rize w Turcji nad Morzem Czarnym.

Turek, Omer Yilmaz przechadzał się po sklepie, gdy usłyszał wzywającego o pomoc sprzedawcę. Sklepikarz przygarnął zbłąkanego szczeniaka i nakarmił go, po czym piesek przestał oddychać. Omar szybko zorientował się, że szczeniak dusi się kawałkiem kiełbasy, którą dał mu sklepikarz.

Omar najpierw próbował wyciągnąć kawałek kiełbasy z pyska psa. Udało mu się go usunąć, po czym zaczął pocierać klatkę piersiową szczeniaka. Wrzucił go do zlewu pod strumień bieżącej wody i zaczął wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową. Na szczęście jego szybka reakcja pomogła uratować psa. Po kilku minutach szczenię zaczęło normalnie oddychać.
Obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć co zrobił Omer:

Zobacz jak dokładnie powinna wyglądać reanimacja psa: