in

Mężczyzna był zmuszony, żeby klęczeć przed okienkiem? Skandaliczne zdjęcie wyciekło do sieci.

Zdjęcie, które jakiś czas temu trafiło do sieci, wstrząsnęło internautami. Możemy na nim zobaczyć, jak pewien mężczyzna klęczy pod okienkiem. Patrząc na to, z pewnością każdy zadaje sobie pytanie: jaki jest powód? To, co stało się w jednym z polskich miast, po prostu nie mieści się w głowie. Całe szczęście, szybko pojawiło się oficjalne oświadczenie.

Mężczyzna klęczał przed okienkiem

To zdjęcie wywołało prawdziwą burzę w sieci. Jak się okazuje, w jednej z placówek PGNiG Kielce doszło do zdarzenia, które z pewnością nie powinno mieć miejsca. Osoby, które były przyjmowane, by załatwiać swoje sprawy, musiały klęknąć przed okienkiem? Autorka zdjęcia twierdzi, że tak właśnie przyjmowani są wszyscy klienci.

„Tak dzisiaj wygląda załatwianie sprawy w PGNiG Kielce. Przed salą obsługi kilkanaście osób, po upragnionym wejściu należy się spowiadać na kolanach… Po zwróceniu uwagi – takie czasy… Takie wytyczne… Krzesła są pozabierane, bo zarażają… Paranoja” – pisze użytkowniczka Facebooka.

Jak wiemy z oficjalnego stanowiska rządu „wirusy mogą przetrwać do 3 godzin w formie aerozolu, do 24 godzin na powierzchni kartonowej i do 72 godzin na stali nierdzewnej lub plastiku. Należy pamiętać, o myciu rąk”. Przed każdym wejściem do sklepu, banku, urzędu, itp. powinien stać dlatego płyn do dezynfekcji lub rękawiczki, aby było bezpieczniej. Są to rozwiązania, które możemy spotkać na co dzień.

Zdjęcie z mężczyzną klęczącym przed pracownikiem oddziału PGNiG w Kielcach zostało już usunięte z Facebooka przez autorkę. Pojawiło się oficjalne oświadczenie:

„Istotnie dziś jeden z naszych Klientów poprosił pracownika o pomoc dotyczącą swojego konta. Ponieważ zamontowana – ze względu na ograniczenia wynikające z epidemii koronawirusa – przy tak zwanym stanowisku szybkiej obsługi szyba utrudniała komunikację z pracownikiem, Klient na krótką chwilę przyklęknął, aby dokładnie usłyszeć wszystkie podawane dane. Dementujemy nieprawdziwą informację, że w naszych Biurach nie ma krzeseł dla Klientów – są przy tradycyjnych stanowiskach obsługi” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Źródło: Facebook, GOV