in

Mężczyzna uciął sobie drzemkę na tarasie. Po przebudzeniu spojrzał w dół i nie dowierzał w to, co widzi.

W ciepły dzień w Canberze w Australii, Ali Safa chciał się zrelaksować i zdrzemnąć w swoim ogrodzie. Safa usiadł na fotelu i zasnął.

Kiedy się obudził, poczuł, że coś ciężkiego leży mu na piersi. Kiedy spojrzał w dół zobaczył śpiącego kota!

Safa przeżył szok, kiedy znalazł na sobie kota.

Zażywałem drzemki na tarasie w swoim domu. Kiedy obudziłem się 2 godziny później, znalazłem ją śpiącą na moim brzuchu – powiedział Safa dla Dodo. – Na początku myślałem, że to szczur.

Mała, brudna kotka zaczęła mruczeć, a serce Safy rozpłynęło się. Zaczął myśleć o adopcji – wydawało się, że ona już go kocha, a on zakochał się w niej.

Nie przejmowałem się, że ma pchły czy coś w tym rodzaju, ponieważ pomyślałem sobie „jeśli ma pchły, prawdopodobnie ja też już je mam, więc to mało istotne – powiedział Safa.

Wkrótce mały kociak się obudził. Natychmiast zaczęła miauczeć – tak próbowała powiedzieć Safie, że przekąsiłaby coś po drzemce.
Pierwszą rzeczą jaką robi, jest zejście z kanapy i patrzenie mi w oczy bez mrugania przez 20 sekund. – napisał Safa na Reddit. – Jest oczywiście głodna, więc zgadnij, kto dzieli się skrzydełkami z kurczaka, które zrobiła moja mama?

Safa nakarmił kociaka i wykąpał. Gdy kotek był czysty, zabrał go do pobliskiego weterynarza. Tam dowiedział się, że kotka jest zdrowa i nie ma mikrochipa. Oznaczało to, że jest bezpańska.
Gdy Safa dowiedział się, że kociak nie ma właściciela, oficjalnie postanowił ją adoptować. Nazwał ją Aniołem.

Angel jest z Safą dopiero od kilku tygodni, ale para świetnie się dogaduje. Angel uwielbia spędzać czas z Safą – jest ogromną fanką zabawy kocimi zabawkami, ale lubi też po prostu relaksować się ze swoim ulubionym człowiekiem.
Mogę tylko powiedzieć, że jest najbardziej zabawnym kotem, z którym kiedykolwiek mogłem się pobawić – mówi Safa. – Jedyne co robi, to chodzi za mną przez cały dzień domagając się zabawy lub pieszczot.

Safa opublikował na Reddit zdjęcia z chwili, kiedy znalazł Angel. Wpis bardzo szybko się rozpowszechnił. Wszyscy chcieli zobaczyć, jak mały kotek wybrał sobie właściciela.

Safa podzielił się także uroczym filmikiem z Angel, która bawi się jego sznurówkami. Widać, że Safa i Angel są ze sobą bardzo szczęśliwi.

Kiedy Safa poszedł na drzemkę, nie spodziewał się, że obudzi się z nowym, najlepszym przyjacielem śpiącym na jego brzuchu. Ci dwaj będą się wspaniale razem bawić.
Podziel się tą wspaniałą historią z przyjaciółmi i rodziną.
Źródło: The Dodo