in

Oto dwie proste metody na obniżenie ciśnienia. Nie zajmą Ci dłużej niż minutę.

Każdy kto boryka się z dolegliwością nagłych skoków ciśnienia wie, jak źle wpływają one na samopoczucie. Chorzy przewlekle kontrolują skoki ciśnienia zażywanymi stale lekami. Jeśli jednak twój stan nie wymaga jeszcze leczenia, ale zaczynasz doświadczać skoków ciśnienia, wypróbuj te metody na obniżanie ciśnienia krwi. Nawet jeśli się leczysz, a nie masz przy sobie leków, powinieneś zapamiętać metodę, która da Ci niezbędny czas na uzyskanie pomocy medycznej.

 

Nagły wzrost ciśnienia

Objawy

Nagłemu wzrostowi ciśnienia towarzyszy ból głowy. Lekarze nazywają go kryzysem nadciśnieniowym. U niektórych osób nagły skok ciśnienia może wywołać krwawienie z nosa, pęknięcie naczynek na gałce ocznej i problemy ze wzrokiem.

Skok ciśnienia może wywoływać także ból w klatce piersiowej i w uszach.

 

Wpływ na zdrowie

Nagły wzrost ciśnienia może być łagodny i nie wywoływać konsekwencji dla zdrowia, gdy szybko wróci do poziomu spoczynkowego, ale może być związany z poważnymi konsekwencjami dla zdrowia. Na przykład być objawem towarzyszącym udarowi czy ostrej niewydolności serca. Dlatego stan podwyższonego ciśnienia nie powinien utrzymywać się długo, ponieważ może być bardzo niebezpieczny.

 

Jak obniżyć ciśnienie w kryzysowej sytuacji?

Należy pamiętać, że metody na obniżenie ciśnienia nie są lekarstwem na przewlekłe stany podwyższonego ciśnienia. Ale w kryzysowych sytuacjach, przy nagłym skoku ciśnienia, pomogą je obniżyć.

Pierwszy punkt

1. Punkt na końcu środkowego palca dłoni wystarczy nacisnąć długopisem i przytrzymać przez minutę, aby szybko poczuć ulgę.

Drugi punkt

2. Drugi punkt znajduje się na stopach. Znajdź miejsce pomiędzy dużym, a drugim palcem, tuż przed połączeniem kości. Ten punkt naciska się pulsacyjnie. 3 sekundy nacisku i puścić na 5 sekund. Sekwencję powtarza się przez 2 minuty.

Bardzo skutecznie obniża ciśnienie.

Jeśli obniżenie nie jest wystarczające, należy powtórzyć jeszcze na drugiej stopie.