in

Pukają do drzwi Polaków. To nowa metoda oszustów – Nie daj się oszukać!

Strażacy ze Śląska apelują o ostrożność i zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo związane z grupą oszustów, którzy odwiedzają mieszkania Polaków.

Metoda na „strażaka”

Straż pożarna z Tarnowskich Gór ostrzega przed oszustami, którzy podają się za strażaków i próbują dostać się do mieszkań pod pretekstem przeprowadzenia kontroli przeciwpożarowej lub założenia czujników dymu.

Na terenie powiatu tarnogórskiego doszło do oszustwa metodą „na strażaka”. Osoby ubrane w mundury strażackie próbowały dostać się do mieszkania starszej kobiety, twierdząc, że przyszły przeprowadzić kontrolę przeciwpożarową.

To stało się poważnym problemem na terenie powiatu tarnogórskiego. Strażacy podkreślają, że nie przeprowadzają kontroli w budynkach mieszkalnych bez uprzedniego zawiadomienia pisemnego, więc niezapowiedziana wizyta osób ubranych w mundury strażackie powinna wzbudzić podejrzenia.

„Apelujemy o czujność i ostrożność w takich sytuacjach. W przypadku poważnych wątpliwości, co do wizyty strażaków należy skontaktować się z tutejszą Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach lub zawiadomić policję” – apelują strażacy.

Źródło:o2.pl