fot.freepik.om
in

Tą metodą raz na zawsze pozbędziesz się pieprzyków, wągrów i ciemnych plam na skórze

Zachwiana równowaga hormonalna może być przyczyną zmian i problemów skórnych takich jak wągry, plamy czy brodawki.

Metody na problemy skórne:

1. Pieprzyki

Pieprzyki to zespoły komórek pigmentacyjnych (melanocytów). Ich pojawianie związane jest z genami i ekspozycją na słońce.

Naturalne metody zaradcze:

 • Czosnek

Otocz pieprzyk taśmą lub wazeliną, by ochronić skórę wokół pieprzyka. Pokryj pieprzyk czosnkiem i zostaw na 4 godziny. Powtarzaj codziennie.

 • Olej rycynowy i soda oczyszczona

Przygotuj mieszankę o konsystencji pasty, nałóż na pieprzyk i zaklej plastrem. Zostaw na noc, rano zmyj. Powtarzaj do skutku co noc.

 • Ocet jabłkowy

Zanurz patyczek higieniczny w occie jabłkowym i posmaruj nim pieprzyk. Wyniki są niesamowite! Niepożądany pieprzyk zniknie sam!

2. Brodawki

fot. Steven Fruitsmaak, CC BY-SA 3.0

Brodawki są efektem działania wirusa brodawczaka ludzkiego HPV.

Naturalne środki zaradcze na brodawki

 • Banany

Przed pójściem do łóżka pocieraj zmianę skórką banana. Powtarzaj przez 2 tygodnie lub do momentu, gdy niechciane brodawki znikną.

 • Miód

Postępuj podobnie jak w przypadku banana. Wetrzyj trochę miodu w brodawkę i zabezpiecz ją bandażem. Powtarzaj do momentu, aż brodawka zniknie.

 • Czosnek

Nacieraj brodawkę wyciśniętym czosnkiem. Procedura ta musi być powtarzana dwa razy dziennie, aż brodawka zniknie.

 • Ocet jabłkowy

Zanurz patyczek higieniczny w occie jabłkowym i nanieś na dotknięty obszar, następnie owinąć to miejsce bandażem na noc lub zaklej plastrem.  Powtórz tę procedurę rano.

3. Brodawki starcze

fot. Jmarchn, CC BY-SA 3.0

Brodawki starcze pojawiają się na ogół w okolicach szyi, klatki piersiowej i pach.

Naturalne środki zaradcze dla brodawek starczych:

 

 • Ocet jabłkowy

Po zamoczeniu wacika w occie jabłkowym, wetrzyj go we włókniaka starczego. Możesz zostawić to tak długo, jak tylko chcesz. Pozbędziesz się ich w ciągu zaledwie kilku dni.

 • Olej z drzewa herbacianego

Przygotuj mieszaninę kilku kropel wody i kilku kropel oleju z drzewa herbacianego 1:1. Nałóż mieszankę na brodawkę starczą skóry. Powtarzaj 2-3 razy dziennie przez jeden miesiąc.

Zalecamy spróbować tej metody, jeśli posiadasz brodawki starcze na oczach, ponieważ jest to jedna z najbezpieczniejszych metod.

 • Soda i olej rycynowy

Wymieszaj by otrzymać pastę. Nałóż ją na brodawkę starczą i zabezpiecz plastrem. Procedura ta musi być powtarzana 2-3 razy na dobę.

4. Ciemne plamy

Głównymi przyczynami ciemnych plam starczych są starzenie się wątroby i nadmierna ekspozycja na słońce. Ciemne plamy pojawiają się zwykle na twarzy, przedramionach i na dłoniach.

Naturalne środki zaradcze na ciemne plamy:

 

 • Cytryna

Zamocz patyczek higieniczny w soku z cytryny i zastosuj na ciemne plamy na skórze. Kuracja ta musi być powtarzana dwa razy dziennie.

 • Aloes

Świeży aloes nałóż na plamy i zostaw na pół godziny. Stosuj do skutku.

 • Cebula

Zmiksuj cebulę i otrzymany sok nałóż na dotknięty problemem obszar skóry. Pozwól mu działać przez 10-15 minut. Po tym czasie przemyj miejsce wodą.

5. Zatkane pory

Blausen.com staff (2014). „Medical gallery of Blausen Medical 2014”. WikiJournal of Medicine 1 (2). DOI:10.15347/wjm/2014.010. ISSN 2002-4436., CC BY 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/3.0>, via Wikimedia Commons

Jeśli cierpisz na zatkane pory, skóra wygląda nieestetycznie. Zanieczyszczone pory powstają przez gromadzenie się sebum na skórze.

Naturalne środki zaradcze na zatkane pory:

 

 • Peeling z cukru

Zmieszaj cukier z sokiem z cytryny. Wykonaj peeling delikatnymi kolistymi ruchami.

 • Parówka

Najpierw dokładnie umyj twarz, a następnie wlej do miski gorącą, parującą wodę, pochyl się nad miską i przykryj głowę ręcznikiem. Pozwalaj skórze rozszerzyć zatkane pory pod wpływem pary przez 15 minut. Po zabiegu przemyj twarz letnią wodą.