in

Chcesz uniknąć ukąszenia przez kleszcza? Wystarczy, że wypijesz ten popularny napój.

Kleszcze sieją prawdziwy postrach. Co zrobić, aby uchronić się od ukąszenia? Czy istnieją na to jakieś naturalne metody? Jak się okazuje, jest pewien sposób, który zaskoczy każdego.

Walka z groźnymi pajęczakami, jakimi są kleszcze, potrafi być naprawdę żmudna i bezskuteczna. Czy musimy jednak rezygnować z wypoczynku na świeżym powietrzu czy też bać się, że wrócimy do domu z niechcianym gościem?

Oprócz preparatów, które z łatwością dostaniemy w sklepach czy też aptekach, możemy skorzystać z naturalnych metod. Mogą one okazać się niezwykle skuteczne. Oto kilka z nich.

Sposób na kleszcze

Kleszcze będą trzymać się od nas z daleka, jeśli będziemy… pić piwo! Jak się okazuje, napój ten zmienia zapach naszego potu dzięki zawartej w nim witaminie B. Staje się on nieprzyjemny dla pajęczaków.

Podobne zastosowanie ma m.in. szpinak, orzechy, kasza, fasola i wątróbka. Jeśli znajdą się one na naszych talerzach, nie musimy się już tak obawiać kleszczy.

Zapach naszego potu zmieniony zostanie także przez czosnek. Specjaliści nie mają wątpliwości co do tego, że zniechęci to pajęczaki do ataku.

Możemy także skorzystać z olejków eterycznych. Przydatne w walce z kleszczami mogą okazać się te o zapachu mięty pieprzowej, trawy cytrynowej, goździków, tymiankowego, z dodatkiem paczuli, szałwii, drzewa herbacianego lub słodkich migdałów.

Wystarczy, że zmieszamy pięć kropel danego olejku z 50 mililitrami oleju roślinnego i wsmarujemy je w skórę.

Podziel się tą ciekawostką z innymi!

 

źródło: kobieta.wp.pl