in

Oto słynna japońska metoda na ból pleców, wyszczuplenie talii i poprawienie postawy.

Przez ponad 10 lat znany japoński doktor Toshiki Fukutsudzi starał się opracować metodę, która będzie zapobiegać złej postawie, zwalczy bóle kręgosłupa, wyszczupli talię i sprawi, że brzuch się wysmukli – i trzeba przyznać, że mu się to udało.

Zasłynęła ona w jego ojczyźnie i zyskała powszechną uwagę po opublikowaniu jego książki. W Azji sprzedano jej ponad sześć milionów egzemplarzy.

Oczywiście, w przypadku poważnych lub długotrwałych problemów z kręgosłupem, lepiej skonsultuj się z lekarzem. Ale w przeciwnym razie, wypróbuj tę metodę – przecież nie bez powodu stała się tak popularna na całym świecie, a w dodatku jest bardzo prosta i zajmuje tylko 5 minut.

Dzięki regularnym ćwiczeniom, kręgi wsuwają się na odpowiednie miejsce, a mięśnie kręgosłupa i brzucha wzmacniają się.

Jak wykonać ćwiczenie?

To bardzo proste! – W pierwszej kolejności zroluj ręcznik w wałek i zabezpiecz jego końce taśmą lub sznurkiem, żeby się nie rozwinął. Połóż go na płaskiej, twardej powierzchni, najlepiej na podłodze – kanapy i łóżka się do tego nie nadają, ponieważ są zbyt miękkie. Teraz połóż się na podłodze w taki sposób, aby wałek znajdował się pod plecami na wysokości pępka.

Gdy jesteś już w prawidłowej pozycji, wyprostuj nogi i delikatnie rozsuń na szerokość ramion. Ręce wyciągnij za głowę, a dłonie obróć tak, aby były skierowane spodem do podłoża, a małe palce stykały się. Ćwiczenie może na początku być trochę bolesne, ale staraj się utrzymać tę pozycję przez 5 minut – za każdym razem będzie coraz łatwiej.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, powtórz ćwiczenie 3 razy dziennie przez kilka tygodni.

Proszę podziel się tą metodą ze swoimi przyjaciółmi, a tym bardziej z kimś, kto ma problemy z kręgosłupem.

Źródło i Fotografie: youtube