in

Osłupiał, gdy zobaczył, co znajduje się na metce od spodni. W sieci zagrzmiało, kobiety zniesmaczone.

Na metce męskich spodni włoskiej firmy pewien mężczyzna znalazł szokujący napis. Internauci przecierali oczy ze zdumienia. To po prostu niewiarygodne, że coś takiego miało miejsce naprawdę.

„Daj to swojej kobiecie” – taki napis po angielsku znalazł pewien klient, który kupił spodnie od jednej z włoskich firm. W momencie wywołało to prawdziwą burzę.

Sprawa została nagłośniona przez Giacomo Cuciniego – burmistrza miejscowości Certaldo w prowincji Florencja. Polityk miał zamiar uprać spodnie. Gdy wrzucał je do pralki, znalazł na metce napis, który wprawił go w osłupienie.

„Chcę mieć nadzieję, że to próbka humoru, ale moim zdaniem to jest przekaz seksistowski. To kolejne wyobrażenie kobiety, która siedzi w domu i wszystko w nim robi, gotowa uprać spodnie swojemu mężczyźnie, bo on nie może ich uprać sam” – pisze Giacomo Cucini w mediach społecznościowych.

Burmistrz zaznaczył, że drugi raz nie kupiłby od tej firmy żadnych spodni, ponieważ wskazówka na metce jest niestosowna i „obrzydliwa”.

Pod zdjęciem opublikowanym przez polityka w sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy. Kobiety są zniesmaczone. Jedna z nich postanowiła nawet napisać list protestacyjny do bolońskiej firmy produkującej spodnie.

Firma przeprosiła za niestosowny napis. Miała to być „ironiczna zabawa, która okazała się być w złym guście”. Producenci odzieży przekonują, że żaden z klientów nie będzie miał już do czynienia z taką metką.

„Zrozumieliśmy nasz błąd i przepraszamy” – dodali.

źródło: o2