fot. facebook/ Hayley McCrossan
in

Była uzależniona od jedzenia. Zrzuciła 60 kilogramów i dziś jest nie do poznania

Hayley McCrossan, rezydentka szkockiego Kirkcaldy, postanowiła podzielić się swoją inspirującą historią zmagań z uzależnieniem od jedzenia i nadwagą. Niezwykła metamorfoza tej kobiety ukazuje, jak wielkie przeszkody zdrowotne udało jej się pokonać.

Początki problemów

Problem Hayley rozpoczął się wkrótce po zawarciu małżeństwa z Michaelem, kiedy to doświadczyła bólu w klatce piersiowej i nudności. Diagnoza lekarska była niepokojąca: zapalenie naczyń krwionośnych. Leczenie sterydami było konieczne, a jednym z jego skutków było przybieranie na wadze. Sytuacja ta głęboko ją zaniepokoiła, jednak przyjęła leczenie ze względu na stan zdrowia.

Walka z uzależnieniem i nadwagą

Nieuleczalna choroba i konieczność kuracji sterydami wywołały u Hayley ogromne pragnienie cukrów i węglowodanów. Szybko wpadła w spiralę uzależnienia od czipsów i innych niezdrowych przekąsek. Pomimo licznych prób diet, Hayley nadal borykała się z problemem kontroli apetytu, a jej waga osiągnęła rozmiar XXL. Unikała kontaktu z ludźmi, oglądania swojego odbicia, a codzienne życie stało się dla niej walką.

Odważne kroki ku zmianie

Po zmianie metody leczenia, Hayley zdecydowała się na drastyczne kroki w walce z nadwagą. Postanowiła ograniczyć kalorie i zamieniła niezdrowe przekąski na zbilansowane posiłki oraz wodę. Motywacja i determinacja pomogły jej schudnąć prawie 20 kilogramów w zaledwie dwa miesiące. Jej nowy, zdrowszy styl życia obejmował regularne ćwiczenia, dzięki którym powróciła do rozmiaru L i ostatecznie zrzuciła aż… 60 kilogramów!

fot. Facebook/ Hayley Mccrossan

„Zredukowałam ilość posiłków i jadłam regularnie. Na śniadanie owsianki, zupy na lunch, sałatka z rybą lub kurczakiem na kolację. Do tego 2 litry wody dziennie.” – opowiada kobieta.

Zmiana Hayley była tak zadziwiająca, że jej bliscy i przyjaciele nie mogli uwierzyć w jej sukces. Obecnie, Hayley McCrossan jest żywym dowodem na to, jak można pokonać problemy zdrowotne i uzależnienia, a jej historia może inspirować innych do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu.