in

Stanął pod dziwną metalową rzeźbą. Ale obserwuj uważnie co się stanie, gdy powieje wiatr!

„Zawsze chciałem stworzyć coś, czego nie widział jeszcze nikt…” – mówił Anthony Howe, który tworzy rzeźby kinetyczne w Orcas Island, Waszyngton.

Jego piękne i niezwykłe budowle – olbrzymie rzeźby, które przypominają kosmitów, meduzy czy rozrywające słońca – są całkowicie zasilane przez wiatr.
„Starałem się wykonać coś, aby ludzie przestali myśleć o czymkolwiek w swojej głowie i przez chwilę doświadczyli innego rodzaju rzeczywistości.”
On z pewnością osiągnął swoją misję – posiada już masę fanów, która jest w stanie odprężyć swoje ciało i uzyskać spokój umysłu, dzięki jego metalowym i polimerowym rzeźbom.

On projektuje te rzeźby na komputerze za pośrednictwem programu CAD – Rhinoceros 3D. Po czym wycina jej kawałki za pomocą noża plazmowego, zanim użyje on tradycyjnych procesów obróbki metalu. Anthony razem ze swoją żoną prowadzą swoją działalność artystyczną i robią to wszystko sami, bez pośredników czy konsultantów. Anthony stał się powszechnie znany, jego projekty mają kosmiczne ceny od 45,000$ do 400,000$ ale nie jest to wcale dziwne, bo potrzeba naprawdę wiele godzin i pomysłowości do ich zbudowania.

Jeśli jesteś pod wrażeniem prac Antoniego, proszę podziel się nimi ze swoimi znajomymi na Facebooku!