in ,

Pielęgniarce puściły nerwy, zabrała głos i zamknęła usta wszystkim antyszczepionkowcom.

Lekarze, naukowcy, firmy farmaceutyczne, czyli zwolennicy kontra przeciwnicy obowiązkowych szczepień. Wielki biznes, wielkie korzyści, czy wielkie szkody i zagrożenie?

Mimo iż wydawałoby się, że o szczepionkach za i przeciw powiedziano już wszystko, to temat wciąż jest gorący.

Kręgi medyczne są zainteresowane tematem szczególnie

Środowisko jest zniesmaczone doniesieniami o teoriach spiskowych. Są zgodni co do tego, że najwięcej krzyczą osoby mające najmniejszą wiedzę, a z zamiłowaniem doszukujące się taniej sensacji.

Ale antyszczepionkowców przybywa. Przybywa też rodziców, którzy rezygnują ze szczepienia dzieci, a także spada zaufanie do medycyny w ogóle.

Wobec powyższego pewna amerykańska pielęgniarka nie wytrzymała. Codziennie styka się z narastającą nieufnością wobec personelu medycznego.

Meggy Doodle zbuntowała się wobec tego i na facebooku opublikowała swój manifest:
 
„Dzisiaj doznałam olśnienia. Niektórym z was nie spodoba to co mam do powiedzenia, ale mamy sezon grypowy, więc muszę zabrać głos.” – pisze
 
„Myślę, że ludzie, którzy nie chcą się szczepić powinni mieć do tego pełne prawo. Jeśli wierzą, że koncerny farmaceutyczne sprzedają nam truciznę – mają do tego prawo. Tylko z jednym zastrzeżeniem:
 
Nie powinni przychodzić do przychodni czy szpitala, kiedy zachorują i oczekiwać leczenia.”
 
Proste prawda?
 

 
Wiecie dlaczego? pisze dalej Meggy: „Bo te same koncerny farmaceutyczne tworzą antybiotyki, którymi ratujemy ludzi przed śmiercią np. z powodu sepsy. A także leki podawane w przypadku wstrząsu anafilaktycznego. Tak, to te same koncerny.”
 
„A inhalator, którym leczysz dziecko z astmą? Lepiej przygotuj się na wstrząs, tak to ten sam producent. Zawał serca? Przykro mi to mówić, ale jedynym ratunkiem mogą być specyfiki sprzedawane przez firmy farmaceutyczne, te same, które produkują szczepionki, których tak się boisz. Wylew? Nowotwór? Myślę, że już rozumiesz co chcę Ci powiedzieć.”
 

 
Co sądzisz o słowach Meggy? Zgadzasz się z nimi?