fot. Ananas96, CC BY-SA 3.0
in

Masz w domu meble z PRL-u? Możesz zarobić duże pieniądze!

Stare meble z czasów PRL powracają do łask, stając się topowymi elementami nowoczesnych wnętrz. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich potencjalne zmiany wystroju mogą być okazją do wzbogacenia się. Wraz ze wzrostem popularności retro-stylu, ceny popularnych przedmiotów z lat 60., 70. i 80. osiągają dzisiaj zawrotne kwoty na popularnych serwisach aukcyjnych.

Meble z PRL-u

Wiele osób decyduje się na zakup popularnych przed laty elementów wystroju wnętrz, łącząc to, co aktualne z tym, co zamierzchłe. Trend retro-stylu nadal rośnie, co sprawia, że stare meble z czasów PRL powracają na salony i stanowią cenny element nowoczesnego wyposażenia wnętrz.

Poniżej znajdziecie kilka przykładów wartościowych mebli z PRL-u.

Fotel Chierowskiego 366

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych mebli z okresu PRL jest fotel Chierowskiego 366. Zaprojektowany przez Józefa Chierowskiego w 1962 roku, stał się on kultowym elementem wystroju wielu polskich domów. Zgodnie z niektórymi źródłami, do 1967 roku sprzedano aż 500 tysięcy sztuk tego fotela. Dzisiaj, na popularnych serwisach aukcyjnych, odrestaurowane egzemplarze fotela Chierowskiego 366 kosztują nawet 5 tysięcy złotych, a ceny startują od 300 zł.

Meblościanka z PRL-u

Kolejnym elementem wyposażenia, który cieszył się popularnością w czasach PRL, jest nieśmiertelna meblościanka. Pomysł na nią powstał już pod koniec lat 40. XX wieku, gdy dwaj amerykańscy projektanci – Charles i Ray Eames – wymyślili ją jako praktyczne rozwiązanie do przechowywania różnych przedmiotów. Dzisiaj, meblościanki z lat 60. i 70. osiągają wysokie ceny na aukcjach internetowych, a ich cena może sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

PRL-owskie ławy i stoliki

Wraz z powrotem do dawnych wzorców, zyskują także popularność PRL-owskie ławy i stoliki. Wiele osób decyduje się na samodzielne odświeżenie wieloletniego mebelka, po czym wystawia go na sprzedaż. Dlatego warto pomyśleć o tym, że nawet pozorny niepozorny przedmiot, zalegający w piwnicy lub mieszkaniu, może okazać się źródłem niemałego zysku.