in

Matura 2020 zostanie przesunięta – Morawiecki potwierdza i podaje nowy termin.

Koronawirus nie przestaje dawać o sobie znać. Wszystko wskazywało na to, że może dojść do przesunięcia tegorocznych egzaminów z powodu pandemii. Tak też się stało, choć z pewnością uczniowie i rodzice nie przypuszczali nigdy, że będą uczestnikami takiego toku wydarzeń. Premier Morawiecki zabrał głos w tej sprawie.

Matura 2020 przesunięta?

To już pewne – matury i inne egzaminy na pewno nie odbędą się planowo. Szkoły będą zamknięte co najmniej do 26 kwietnia.

Kiedy zatem będą mogły się odbyć? Wstępnie można mówić o czerwcu 2020 roku.

,,Egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny rozpoczną się najwcześniej w czerwcu, najprawdopodobniej w drugiej połowie. Szczegółowe terminy ogłosimy przynajmniej 3 tygodnie przed planowanym terminem ich przeprowadzenia” – informuje CKE na swoim profilu na Twitterze, zgodnie z rozporządzeniem premiera.

Kiedy możemy się spodziewać ostatecznych informacji? Na trzy tygodnie przed ustaloną datą. Póki co, egzaminy maturalne i pozostałe egzaminy wstępnie odbędą się w czerwcu.
 
Uczniowie z pewnością oczekują kolejnych informacji w tej sprawie, aby wiedzieć, co z egzaminami, jednak w czasach takich, jak te, ciężko mieć jakąkolwiek pewność…
 
Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Lelum.pl