in , ,

Uczniowie nie dowierzają – matura odbędzie się przez Internet?

Pandemia sprawiła, że ludzie są zmuszeni do pozostania w domu. Każdy z nas z pewnością miał plany, które musiał odwołać przez to, co się stało w ostatnim czasie. A co tegorocznymi maturzystami, którzy byli przekonani, że napiszą maturę tak, jak ich koledzy w poprzednich latach?

Czy matura będzie przełożona? A może będzie się odbywać przez Internet? Ministerstwo Edukacji Narodowej i CKE rozwiewa wątpliwości.

Matury próbne oraz egzamin ósmoklasisty będą odbywać się przez Internet. Znane są już terminy. Próbny egzamin ośmoklasisty ma się odbyć od 30 marca do 1 kwietnia, a próbna matura od 2 kwietnia do 8 kwietnia.

,,Chcemy dać szansę uczniom, aby mimo obecnej sytuacji, mogli przeprowadzić próbny egzamin, mogli wziąć udział w tych egzaminach. Też chcemy zaangażować w to nauczycieli, którzy będą w stanie ocenić te zadania” – przekazała rzeczniczka resortu Anna Ostrowska w rozmowie z RMF FM.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia przy tym, że nie ma decyzji co do zmiany odnośnie właściwej matury i egzaminu ósmoklasisty. Póki co mają się one odbyć planowo.
 
Egzamin ósmoklasisty przypada na 21 do 23 kwietnia, a tegoroczne rozpoczną się 4 maja.
 
Wiele osób jednak zastanawia się, czy możliwe jest, aby egzaminy te mogły się odbyć planowo. Koronawirus cały czas daje o sobie znać i póki co nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej…

Źródło: rmf24.pl