in ,

Egzaminy będą przełożone po raz kolejny? Maturzyści wystosowali apel do MEN.

Tegoroczni maturzyści z pewnością nie spodziewali się, że będą mierzyć się z takimi przeciwnościami. Pandemia koronawirusa nie sprzyja przeprowadzaniu egzaminów – zostały one przełożone i mają się odbyć w terminie 8-26 czerwca. Jednak uczniowie obawiają się o swoje zdrowie i przyszłość – napisali apel do MEN.

Matura 2020

Matura to egzamin, do którego większość osób podchodzi bardzo poważnie. Dla wielu jest ona wyznacznikiem tego, co będą dalej robić w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, aby odbyła się w normalnych warunkach, umożliwiających przygotowanie się do niej i napisanie jej jak najlepiej.

Z powodu pandemii została ona przełożona, jednak zmartwienia uczniów nie ustały – boją się oni o swoje zdrowie i chcą mieć takie same szanse i warunki, jak swoi koledzy i koleżanki z poprzednich lat.

,,Wprowadzone ograniczenia utrudniają nam albo całkowicie uniemożliwiają należyte przygotowanie do przedmiotowych egzaminów […]. Chcemy do tego egzaminu przystąpić na równych zasadach, jak nasze koleżanki i koledzy rok temu […]. Całe życie uczono nas, że to podsumuje całą naszą naukę w szkole. Nie chcemy, by na rezultat tego egzaminu wpływał stan epidemii” – cytuje portal kobieta.onet.pl.

Nie jest pewne, czy ostatecznie dojdzie do przełożenia matury. Póki co uczniowie nie otrzymali informacji zwrotnej. Apel jednak trafił w odpowiednie ręce – został wysłany nie tylko do Ministerstwa Edukacji Narodowej, ale także do m.in. do GIS-u czy kuratorium oświaty.

źródło: kobieta.onet.pl, Miniaturka: Facebook/Kancelaria Premiera (na żywo)