in

Zostawiła dziecko w aucie i poszła zjeść śniadanie. Gdy wróciła na parking, nie dowierzała w to, co się stało

Większość matek ma nadzieję, że robi wszystko, co najlepsze dla swoich dzieci. I chociaż często wydaje im się, że robią za mało, zapewne i tak można nazwać je najlepszymi matkami. Niestety, nie dotyczy to wszystkich kobiet.

Pewna świeżo upieczona matka uznała, że może zostawić swoje dziecko w samochodzie, aby pójść spokojnie zjeść śniadanie ze swoimi znajomymi.

Całość została nagrana, a filmik ku przestrodze został umieszczony w sieci. Nagranie bardzo szybko zyskało popularność, a internauci nie zostawili na bohaterce nagrania suchej nitki.

Według Televisian.NEWS, 22 marca w San Andreas de Cholula w Meksyku, kobieta postanowiła zostawić dziecko w samochodzie, po czym poszła do galerii handlowej na umówione śniadanie ze znajomymi.

Całe szczęście, że ktoś zauważył małą dziewczynkę w zamkniętym samochodzie, która już odczuwała skutki wysokiej temperatury we wnętrzu. Wszystkie okna były zamknięte, więc przechodzeń położył na samochodzie tablicę informacyjną, która choć trochę chroniła dziecko przed słońcem.

Zaczęły się poszukiwania właściciela samochodu. Dość szybko znaleziono kobietę w kawiarni.
Gdy wróciła do samochodu, jeden ze świadków zdarzenia zaczął ją wyzywać.

Matka dziecka wyraźnie odczuwała wstyd i prosiła o wybaczenie za swoje zachowanie. Zastrzegła również, że nie życzy sobie upubliczniania jej wizerunku.
Na nagraniu możemy usłyszeć komentarze świadków:
„Biedne dziecko, jest całe czerwone”

„Głupia matka, dziecko zabiera się ze sobą”
Kiedy matka próbowała uspokoić dziecko, ktoś nazwał ją ironicznie „Matką roku”. Te słowa stały się hashtagiem filmiku i zdjęć, które krążą po całym internecie.
Poniżej przedstawiamy nagranie z niebezpiecznej sytuacji:

Wiele osób krytykuje umieszczenie filmiku w sieci, ponieważ sądzą, że kobieta ma prawo do zachowania anonimowości.
Są jednak w dużej mniejszości. Inni są zdania, że takie nagrania należy upubliczniać, aby trafiło do jak największej ilości osób – jako ostrzeżenie. Przez nieumyślność matki, dziecko mogło by być martwe. Niestety takie zdarzenia nie są odosobnionym przypadkiem. Już wiele dzieci na całym świecie poniosło śmierć w samochodzie z powodu przegrzania.