fot. facebook/Miasto i Gmina Myślenice
in ,

Matka z dzieckiem sprytnie okradała przechodniów. Nagranie udostępnione ku przestrodze innych

W czwartek, 9 marca br. w Myślenicach przy ulicy Słowackiego obok jednego z marketów doszło do kradzieży, której ofiarą padła starsza kobieta. Operator monitoringu wizyjnego Straży Miejskiej miasta Myślenice zauważył, jak kobieta z dzieckiem na ręku podchodziła do przechodniów, prosząc o wsparcie finansowe.

Zdaniem operatora, kobieta działała bardzo sprytnie i natarczywie, wykorzystując kartkę z prośbą o pieniądze jako pretekst, by podejść do swojej ofiary. Kiedy starsza kobieta wyjmowała portfel, kobieta z dzieckiem przysłoniła go kartką papieru i jednocześnie zaczęła wyciągać pieniądze z portfela.

„Starsza kobieta nie była świadoma, że w tym momencie jest okradana (metodą na parawan)” – wyjaśnia operator monitoringu.

Dzięki szybkiej reakcji operatora monitoringu, który natychmiast zgłosił kradzież dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, sprawczyni została zatrzymana przez patrol policji.

„Należy pokreślić, iż jest to kolejna sytuacja w której osoba obsługująca monitoring może pochwalić się bardzo dużą skutecznością w ujawnianiu sprawców przestępstw i nie tylko przykładem może być ujawnienie sprawców kradzież pieniędzy ze skarbonki w kościele, sprawce kradzieży roweru osoby niepełnosprawnej czy też sprawców kradzieży sklepowej nie zapominając o przypadkach kolizji drogowych” – czytamy na facebookowym profilu Miasto i Gmina Myślenice.

Incydent ten stanowi ostrzeżenie dla wszystkich mieszkańców i przechodniów, zwłaszcza starszych osób, przed działaniami oszustów i złodziei. Operator monitoringu wizyjnego apeluje o ostrożność i uważność, zachęcając do zgłaszania podejrzanych zachowań na ulicach miasta.

Źródło: o2.pl