FOTOGRAFIE: FACEBOOK | CHARLOTTE SAPWELL – LITTLE EXPLORERS
in

Mąż wyrzucił ją z domu razem z dziećmi. Matka nie poddała się i wybudowała dom własnymi rękami.

Ta historia upartej i troskliwej matki stała się bardzo popularna w Internecie i nic dziwnego! W końcu uczy nas, że nigdy nie należy się poddawać.

Kiedy Charlotte Sapwell spotkała tego jedynego, nie mogła sobie wyobrazić, jak szybko ich związek się rozpadnie. Kiedy miała 27 lat, została sama, a jej życie stało się koszmarem. Były mąż pozbawił ją domu wraz z dziećmi, wiedząc, że kobieta nie ma wystarczających środków finansowych na zakup nowego.

Ale Charlotte była silniejsza, niż ktokolwiek mógł sobie wyobrazić. Nie błagała banku o duże pożyczki, ani nie prosiła przyjaciół o pomoc. Zamiast tego podjęła decyzję, aby zbudować dla siebie i dzieci mały dom o powierzchni 18 metrów kwadratowych z odłożonych funduszy. Miejsce budowy zapewnił jej dziadek, oddając jej podwórko do jej dyspozycji.

„Sytuacja była krytyczna, pilnie potrzebowałem podjąć zdecydowane działania. Na działce mojego dziadka był jego stary dom i pomyślałam, że mogę zbudować własny obok niego”- mówi Charlotte. „Dziadek pracował przez całe życie jako cieśla, ma duże doświadczenie i chętnie się nim dzielił. Studiowałam proces budowy od i do, uczyłam się, jak pracować z materiałami budowlanymi. Zgodziliśmy się, że budowa domu będzie całkowicie moim zmartwieniem. ”

Dzięki pomocy dziadka kobiecie udało się zbudować dom w niecałe sześć miesięcy. Na początku była sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, niemniej jednak miała dobry powód, żeby się nie poddawać: dobrobyt swoich dzieci.

Całość kosztowała ją 13 000 USD.

„Naprawdę podobało mi się życie w małym domu. Szczerze mówiąc, nigdy nie chciałbym mieć dużego majątku. Moim następnym celem, po spłaceniu długu wobec dziadka, jest zbudowanie drugiego domu tego samego rodzaju” – mówi kobieta.

Rezultaty jej pracy są niesamowite! Oto, co kobieta może zrobić dla swoich dzieci!

Fotografie: Facebook | Charlotte Sapwell – Little Explorers