in

Mateusz Morawiecki nie zamierza dłużej milczeć. Ma dla nas ważny apel – każdy musi się podporządkować

Premier Mateusz Morawiecki, widząc to, co dzieje się w ostatnim czasie w naszym kraju, postanowił wystosować apel do Polaków. Każdy powinien się z nim zapoznać. Niezdawanie sobie sprawy z tego, co nam grozi, może zakończyć się przykrymi konsekwencjami.

Obostrzenia związane z bezpieczeństwem w czasie pandemii koronawirusa to temat, którego nie da się pomijać. Wielu ludzi już zapomniało o tym, że borykamy się z problemem, który jeszcze długo będzie nam towarzyszył i lekceważenie zaleceń jest bardzo ryzykowne. Już od ponad tygodnia w Polsce możemy zaobserwować niepokojący wzrost zachorowań. Duża część rodaków stosuje się do zaleceń „na pół gwizdka”, albo wcale.

Na Twitterze Kancelarii Premiera opublikowano wytyczne. Każdy z nas powinien się z tym zapoznać.

Premier apeluje do każdego z nas

Pandemia koronawirusa sprawiła, że życie ludzi na całym świecie wywróciło się do góry nogami. Musimy jednak przywyknąć do nowej rzeczywistości i nie możemy zapominać, że cały czas istnieje ryzyko zakażenia. Przestrzeganie kilku prostych zasad pozwoli je zminimalizować.

Jak się okazuje, wciąż największym problemem jest przestrzeganie zaleceń w placówkach handlowych. Pomimo tego, że sprzedawcy mają prawo wypraszać klientów, którzy nie stosują się do wytycznych, na każdym kroku możemy zobaczyć, że jest zupełnie inaczej. Pracownicy bardzo często nie chcą wdawać się w dyskusje z osobami lekceważącymi zagrożenie, ale jednocześnie nie czują się w pełni bezpieczni, mając kontakt z tysiącami osób.

Premier Morawiecki zaapelował o to, aby nosić maseczki i to w odpowiedni sposób, zakrywając usta i nos. Tylko w ten sposób uda się ograniczyć transmisję wirusów. Każdy, kto nosi maseczkę na brodzie lub na samych ustach, mając odkryty nos, popełnia ogromny błąd i naraża zarówno siebie, jak i innych. Jeśli ktoś czuje się niekomfortowo w maseczce, zawsze może wybrać przyłbicę.

Podziel się tym ważnym apelem z innymi!

Źródło: Twitter