in

Od dzisiaj masowe kontrole i surowe kary. Lepiej wiedzieć, o czym mowa

To już pewne – Polacy muszą być przygotowani na masowe kontrole. Lepiej wiedzieć, o czym mowa.

Nie ma wątpliwości co do tego, że policja w ostatnich dniach pracuje ciężej niż zwykle przez trwające od ponad tygodnia protesty. Jak się okazuje, to być może dopiero początek ich pracy. Media poinformowały właśnie o masowych kontrolach.

Za kilka dni będziemy obchodzić Wszystkich Świętych. Z powodu pandemii koronawirusa nie jest wskazane, aby Polacy tłumnie wyruszyli tego dnia na cmentarze odwiedzić groby swoich bliskich. Najlepiej jest rozłożyć to w czasie – dotyczy to w szczególności osób starszych i przewlekle chorych, które są w grupie zwiększonego ryzyka.

Masowe kontrole

Jak poinformowano w Polskim Radiu Kierowców, od 30 października do prawdopodobnie 2 lub 3 listopada policjanci będą przeprowadzać masowe kontrole w związku z akcją Znicz.

Akcja Znicz ma pomóc w zapobieganiu wypadkom drogowym spowodowanym większym oblężeniem na drogach. W tym roku oprócz prędkości i trzeźwości, policjanci będą również sprawdzać, czy przestrzegamy obowiązujących obostrzeń. Za nieprzestrzeganie panujących zasad będzie można dostać surowy mandat.

„Policja szykuje się do akcji Znicz. Od 30.10 na drogach pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze zapowiadają też kontrolę obostrzeń, np. zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, a także w aucie, w którym podróżują nie przebywające ze sobą na co dzień osoby.” – czytamy na Twitterze Polskiego Radia Kierowców.

Przypominamy, że w 2019 roku już w pierwszym dniu akcji Znicz doszło do 75 wypadków, w których zginęły cztery osoby, a 92 zostały ranne. Kolejnego dnia miało miejsce 51 wypadków, zginęły 2 osoby, a 74 doznały obrażeń. Zatrzymano co najmniej 261 nietrzeźwych kierowców. Te dane mówią same za siebie.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Polskie Radio Kierowców