in

Od dzisiaj Polaków czekają masowe kontrole. Lepiej wiedzieć o czym mowa, olbrzymie kary.

Informacje, które pojawiły się w mediach, nie pozostawiają żadnych złudzeń. Od dzisiaj, czyli od 13 października, będą miały miejsce masowe kontrole, na które Polacy muszą być przygotowani. Może wiązać się to z ogromnymi karami, więc lepiej poznać szczegóły.

W jednym z większych polskich miast będzie trzeba mieć się na baczności. Wszystko zaczyna się już dzisiaj. Zapominalscy będą musieli ponieść surowe konsekwencje.

Masowe kontrole

Od dzisiaj, 13 października do poniedziałku, 19 października mieszkańcy Krakowa są kontrolowani przez policjantów i inspektorów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie. Chodzi o obowiązek zakrywania ust i nosa wśród osób, które podróżują komunikacją miejską.

Do tej pory do przestrzegania przepisów nawoływały tylko komunikaty na monitorach pojazdów, od teraz będą to także masowe kontrole i kary. Wszystko przez to, że niektórzy podróżujący dalej nic sobie z tego nie robią i lekceważą zagrożenie.

„Niestety, część osób podróżując tramwajami i autobusami, nie stosuje się do tego obowiązku i naraża współpasażerów na ryzyko zarażenia SARS-CoV-2. Dlatego na wniosek pasażerów, którzy martwią się o swoje bezpieczeństwo, w tramwajach i autobusach znów pojawią się patrole policji i inspektorów ruchu MPK SA” – możemy przeczytać w komunikacie, który został opublikowany na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie.

Warto zaznaczyć także, że pojazdy, które należą do przedsiębiorstwa transportowego codziennie są dezynfekowane, a prowadzący samodzielnie zajmują się otwieraniem drzwi na przystankach. Wydzielone zostały także strefy bezpieczeństwa przy kabinie kierowcy.

Pamiętaj, że nie zakrywając ust i nosa, narażasz nie tylko siebie, ale także innych!

Źródło: Interia