in ,

Maseczki obowiązkowe również w domu? Nowe wytyczne WHO zaskakują

Światowa Organizacja Zdrowia właśnie poinformowała o nowych zaleceniach dotyczących maseczek. Specjaliści apelują o to, aby zasłaniać usta i nos w pomieszczeniach, gdzie mamy do czynienia ze słabą wentylacją. Jednym z nich bez wątpienia może być mieszkanie.

W środę 2 grudnia Światowa Organizacja Zdrowia dokonała aktualizacji w sprawie wytycznych odnośnie zasłaniania ust i nosa.

„WHO radzi, aby ogół społeczeństwa nosił niemedyczną maskę w pomieszczeniach (np. w sklepach, wspólnych miejscach pracy, szkołach) lub na zewnątrz, wszędzie tam, gdzie nie można zachować fizycznej odległości co najmniej jednego metra”

Maseczki również w domach?

Jak wiadomo, słaba wentylacja przyczynia się do zwiększenia ryzyka zakażenia COVID-19. Światowa Organizacja Zdrowia apeluje, abyśmy mieli zasłonięte usta i nos w chwili, gdy nie możemy zachować jednego metra odległości od drugiej osoby.

„Maseczki należy nosić również przy przyjmowaniu gości w domu w słabo wentylowanych pomieszczeniach” – mówią eksperci WHO.

Trzeba zatem pamiętać, że jeśli zapraszamy gości do domu, powinniśmy przewietrzyć każde z pomieszczeń. Każdy z uczestników spotkania powinien mieć na sobie maseczkę tak, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia, dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci powyżej 5 lat.

Eksperci apelują również o to, aby nie zapominać o dezynfekcji rąk, która również należy do podstawowych zasad walki z pandemią.

Osoby, które ze względu na trudności w oddychaniu nie mogą nosić maseczki, powinny użyć innej formy osłony twarzy, np. przyłbicy.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło:pacjenci.pl