in ,

Lekarz zdradził prosty sposób, jak zrobić maseczkę ochronną. Zrobisz ją w minutę!

Maseczki ochronne znikają ze sklepów z prędkością światła. Wielu Polaków zastanawia się, jak może się w nią zaopatrzyć za niewielkie pieniądze. Okazuje się, że nic bardziej prostszego. Wykonanie maseczki samemu nie obciąży budżetu domowego, a zajmuje to dosłownie chwilę!

W internecie pojawia się mnóstwo filmików, dzięki którym możemy dowiedzieć się, jak to zrobić. Do zrobienia maseczki zostało już użyte niemalże wszystko to, co mamy pod ręką.

Jeden z lekarzy z USA postanowił, że pokaże nam, jak zrobić maseczkę, używając do tego koszulki. Będziesz zachwycony, kiedy przekonasz się, jakie to proste!

Potrzebujesz do tego starej koszulki, której już nie zamierzasz nosić i tylko zajmuje miejsce w szafie. Poza tym przydatna będzie również gumka, np. recepturka.

Jak wykonać maseczkę ochronną domowym sposobem?

1. Rozkładamy koszulkę na płaskiej powierzchni i przecinamy ją na wysokości klatki piersiowej lub nieco niżej, tak, aby powstał nam prostokąt.

2. Rozkładamy powstały prostokąt dłuższymi krawędziami w pozycji pionowej.

3. Chwytamy za górną i dolną część, rozkładamy materiał do środka, tak aby nie doszło do zetknięcia się krawędzi na środku prostokąta.

4. Powtarzamy czynność.

5. Bierzemy gumkę i zakładamy ją po lewej i prawej stronie, mniej więcej na 1/3 długości materiału.

6. Składamy oba boki do środka.

7. Jeśli chcemy uniknąć rozkładania się materiału, chowamy jedną część w drugą, na zakładkę.

I mamy gotową maseczkę!

Koszulka nie jest konieczna do stworzenia maseczki. Możesz użyć innych materiałów, np. cienkiego ręcznika czy poszewki na poduszkę.
 
Tutaj pełny instruktaż krok po kroku na wideo:

Podziel się ze znajomymi tym prostym sposobem na zrobienie maseczki!