in

Parujące okulary podczas noszenia maseczki? To już przeszłość – lekarz pokazał genialny trik.

Obowiązek noszenia maseczek dla wielu ludzi po dziś dzień jest bardzo kłopotliwy. Mowa w szczególności o tych, którzy chodzą w okularach. Parowanie szkieł to problem, który wywołuje złość u każdego, kto kiedykolwiek się z nim mierzył. Czy jest na to jakiś sposób? Da się nosić maseczkę i okulary, a jednocześnie nie martwić się o parowanie szkieł?

Na to pytanie odpowiedział lekarz z Chicago. Sposób, jaki znalazł na rozwiązanie tego problemu, sprawi, że każdy odetchnie z ulgą. Raz na zawsze będziemy mogli się pożegnać się z tym dokuczliwym problemem!

Sposób na parowanie szkieł podczas noszenia maseczki

Parowanie szkieł to coś, co nieraz spotyka osobę noszącą okulary. Jak się okazuje, noszenie maseczki tylko pogłębia ten problem. Przez nasze okulary nic nie widać i ciągle musimy je przecierać szmatką. Na szczęście pewien lekarz ma na to idealne rozwiązanie. Do tego banalnie proste!

Czego potrzebujesz? Wyłącznie małego plasterka!

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami w wielu kwestiach – większych i mniejszych. Obowiązek noszenia maseczek jest bardzo kłopotliwy dla osób noszących okulary. Od tej pory nie będą one musiały się męczyć.

Dr Daniel M. Heiferman, neurochirurg z USA opublikował na Twitterze zdjęcie, na którym widzimy banalny i pomysłowy zarazem sposób na to, jak zapobiec parowaniu szkieł.

„Jeżeli masz problemy z parą na okularach lub nosisz maskę pod nosem, twój problem rozwiąże zwykły plaster. Śmiało dzielcie się tym patentem, on może uratować życie!” – pisze lekarz.

Malutki plaster po przyklejeniu do maseczki ochronnej i części nosa sprawdzi się idealnie! Ludzie z całego świata dziękują lekarzowi za to, że im to pokazał. To naprawdę działa! Pod postem na Twitterze jest już ponad 177 tys. polubień i 80 tys. udostępnień.

Dzięki plastrowi przyklejonemu na część maseczki i część nosa, ciepłe powietrze, które ucieka z maseczki nie przedostanie się do góry i nie spowoduje parowania szkieł.

Z tego patentu korzystają między innymi lekarze zajmujący się pacjentami z koronawirusem. Jest to przydatne także w zapobieganiu parowania gogli ochronnych.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: portal.abczdrowie.pl