in

Przez lata była dręczona z powodu plam na skórze. Została modelką i utarła nosa prześladowcom.

Dorastające nastolatki nie mają łatwego życia. A kiedy jeszcze cierpią na choroby, defekty, lub w jakikolwiek inny sposób się wyróżniają, to łatwo stają się obiektem drwin i przemocy.

Marika Nagy, doświadczyła znęcania przez całe swoje dzieciństwo.

Pochodzi z Machesteru, ale obecnie mieszka w Niemczech. Dziś ma 20 lat, ale jej historia zaczyna się dużo wcześniej. Wszystko zaczęło się zaraz po porodzie. W ciążowym badaniu usg nie zauważono niczego niezwykłego.

Jednak po narodzinach, wyszło na jaw, że jej skóra cała jest pokryta plamami.

Plamy pokrywały 60% skóry Mariki. Początkowo lekarze nie byli do końca pewni czym są.

Wkrótce zdiagnozowano jej stan jako wrodzony zespół nacieków melanocytowych. Są to po prostu znamiona pokrywające znaczną część skóry. Marika musiała przejść siedem operacji skóry i miała 50% szans na przeżycie. Ten stan zwiększa również jej szanse na raka skóry.

To rzadka przypadłość, jedna na 500 000 urodzeń.

Z biegiem lat znamiona rosły, zajmując coraz więcej miejsca na skórze.

Gdy miała sześć lat, ciemne plamy pokryły także jej ręce i nogi. Oznaczało to, że nie dało się ich ukryć.
 
Kiedy zaczęła chodzić do szkoły, prześladowanie przybrało skalę trudną do zniesienia dla kogokolwiek. Jej koleżanki z klasy nieustannie szykanowały ją i obrzucały obelgami. Mówiły Marice, że wygląda jak krowa.

Co gorsza, uczniowie atakowali ją także fizycznie. Nie umiała się obronić.
 
„Miałam trudny okres w szkole i nie miałam żadnych przyjaciół. Dziewczyny bezlitośnie mnie szykanowały. Czasami pchały mnie i kopały.”
 
Niektórzy z uczniów tworzyli konta w mediach społecznościowych tylko po to, by nękać Marikę anonimowo. Oznaczało to, że nie mogła uciec przed znęcaniem się nawet wtedy wyszła ze szkoły.
 
W końcu była tak udręczona, że paradoksalnie odzyskała pewność siebie. Postanowiła polubić swoje plamy – bez względu na to, co myśleli o nich inni. Uświadomiła sobie, jak wyjątkowe są jej znamiona. Zaczęła myśleć, że nudno byłoby, gdyby wszyscy byli tacy sami.
 

 
I ma rację! Każdy jest wyjątkowy i to sprawia, że ​​życie jest tak interesujące.
 
Co pomogło Marice zmienić myślenie? Wszystko zaczęło się, kiedy zaczęła grać. Pokochała to. Aktorstwo dało jej szansę bycia kimś innym. Mogła być kimkolwiek chciała, a na siebie mogła spojrzeć z pewnym dystansem.
 
„Większość mojego dzieciństwa ukrywałam się. Ale nie pozwolę innym ludziom powstrzymać mnie od spełnienia marzeń. „
 

 
Teraz Marika realizuje swoje marzenia. Została modelką, jest w tym wspaniała i kocha to.
 
Ma nadzieję zachęcić innych do zaakceptowania własnego piękna.
 
„Chcę pokazać dziewczynom z kompleksami, że to różnice sprawiają, że jesteśmy piękni. Że nie musimy się wstydzić, że jesteśmy wyjątkowi, a prześladowcy nas nie złamią. „
 

 
Podziel się wspaniałą postawą Mariki z innymi!