in

Uboga staruszka dostała olbrzymi spadek. To, co zrobiła z pieniędzmi, skomentowała mocnym zdaniem

Historia tej kobiety może zaskoczyć każdego. My jesteśmy bardzo zdumieni!

Marija Zlatic z Serbii, kiedy była jeszcze młodą kobietą, a konkretniej w 1956 roku, emigrowała razem ze swoim mężem Momcilo do Australii. Wydawałoby się, że wszystko idzie po ich myśli – oboje mieli pracę, wszystko, co potrzebne, jednak stanęli przed wyborem, który odmienił ich życie o sto osiemdziesiąt stopni.

Przez pierwsze 18 miesięcy pobytu w Australii nic nie wskazywało na nadchodzące problemy. Wtedy młoda Marija została poinformowana przez mamę o jej trudnej chorobie. Dziewczyna postanowiła, że wróci do domu, że nie zostawi swojej mamy w potrzebie.

Tak też zrobiła. Wróciła do niej i opiekowała się nią do chwili, gdy mamusia odeszła. Do męża wysyłała w tym czasie listy. Kiedy po pogrzebie mamy Marija zaplanowała powrót do Australii, nie mogła uwierzyć w to, co usłyszała: jest to niemożliwe!

Zmieniło się prawo, więc dziewczyna był zmuszona pozostać w swoim kraju. Para bardzo to przeżyła. Pisali do siebie listy przez długi czas, jednak z czasem było ich coraz mniej i mniej… aż w końcu miłość zgasła.

Ciężko wyobrazić sobie, co mogła czuć ta kobieta. Nie miała już później styczności z żadnym mężczyzną. Mieszkała sama w niewielkim domku w lesie. W chwili obecnej musi wyżyć z emerytury, która łącznie wynosi ok. 400 zł! Marija jednak twierdzi, że jest pogodzona z tym, co przytrafiło jej się w życiu.
 

Jednak ludzie nie pozostawali obojętni na jej sytuację. Niestety, w złym tego słowa znaczeniu – zaczęły się plotki. Mąż Mariji ożenił się po raz drugi i podobno powodziło mu się bardzo dobrze.

Wydawałoby się, że jego była żona przepadła w pamięci, jednak Momcilo niedługo potem zmarł, a jego testament był niewiarygodny dla Mariji – zostawił dla niej w spadku 600 tysięcy euro!
 

Od czasu uzyskania informacji na temat spadku do uzyskania go minęły aż 4 lata. Kiedy Marija w końcu miała pieniądze, postanowiła zrobić coś, co zszokowało każdego. Oddała wszystko na cele charytatywne. Skomentowała to jednym zdaniem: tam, gdzie niedługo pójdę, pieniądze nie będą mieć żadnego znaczenia…