in

W Rosji pokazano mapę celów ataków nuklearnych. „Nikt nie przetrwa”

Odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę, wzrosły obawy co do ataku nuklearnego. Wiele osób obawia się takiego scenariusza. Nie brakuje także programów w telewizji, które ten strach podsycają.

Bez wątpienia można zaliczyć do nich pierwszy program rosyjskiej propagandowej telewizji. „Specjaliści” cały czas podkreślają, że musimy być przygotowani na taką ewentualność i że jest ona jak najbardziej możliwa.

„Ta telewizja ciągle grozi atakami na kraje zachodnie, desperacko próbując powstrzymać je od dalszej pomocy Ukrainie” – wyjaśniają przedstawiciele zachodnich mediów.

Atak nuklearny

Trwa kolejny dzień ataku Rosji na Ukrainę. Każdego dnia giną niewinni ludzie i nic nie wskazuje na to, że ten koszmar lada moment się skończy. Roja cały czas grozi Zachodowi. Możliwość ataku nuklearnego spędza sen z powiek wielu ludziom.

Dziennikarka Julia Davis postanowiła w ostatnim czasie opublikować część debaty „specjalistów” na temat ataku nuklearnego. Miała ona miejsce na kanale pierwszym rosyjskiej telewizji.

„Rosja znów straszy atakiem nuklearnym” – pisze.

Z opublikowanego fragmentu możemy dowiedzieć się, że „jeden atak i po Wielkiej Brytanii”. Eksperci stwierdzili też, że gdyby doszło do wybuchu, tak naprawdę „nikt nie przetrwałby na tej planecie”.

Pokazana została również wizualizacja ataku. Pocisk miałby zostać wymierzony z Kaliningradu w stronę Londynu czy też Berlina. Atak na stolicę Niemiec miałby zająć 106 sekund, atak na Paryż – 200 sekund i Londyn – 202 sekundy.

„Rosyjska telewizja ciągle grozi atakami nuklearnymi na kraje zachodnie, desperacko próbując powstrzymać je od dalszej pomocy Ukrainie” – komentuje dziennikarka w swoim wpisie.

źródło: RadioZET.pl