in ,

Nawet 6000 zł mandatu za brak maseczki? Polacy łapią się za głowę.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. W ostatnich dniach padają prawdziwe rekordy zakażeń. Z pomocą w walce z pandemią przychodzą maseczki ochronne. Nie każdy jednak pamięta o ich zakładaniu, co z kolei może nieść za sobą przykre konsekwencje.

Na obecną chwilę za brak maseczki możemy dostać karę pieniężną wynoszącą od 20 do 500 zł. Niebawem ulegnie to jednak zmianie? Niektórym przyjdzie zapłacić nawet 6000 zł!

Surowe kary za brak maseczki

Nie ma wątpliwości co do tego, że na każdym kroku może spotkać osoby, które nie zasłaniają ust i nosa w miejscach takich jak sklepy czy galerie handlowe. Takim osobom grozi 500 zł kary. Niebawem będą musieli być jednak przygotowani na poważniejsze konsekwencje niestosowania się do obowiązujących przepisów.

Jak wynika z doniesień RMF FM, lada moment mandaty mogą wynosić nawet 2000 zł. 500 zł miałoby być najniższą karą. Najgorzej jednak będzie, jeśli karę nałoży na nas sąd. Wtedy będzie można spodziewać się grzywny w wysokości nawet 6000 zł.

Przypominamy, że w dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 51 tys. 695 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 231 osób.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: RMF FM