fot. twitter/abc news
in

Dzikie zwierzę zaatakowało jej córkę. Po tym co zrobiła, okrzyknięto ją „matką roku”.

Pewna kobieta mieszkająca w stanie Connecticut w USA zareagowała w bardzo odważny sposób, gdy szop zaatakował jej córkę. Nagranie z całego zajścia zostało obejrzane już ponad 16,6 mln razy. Jego bohaterka dla wielu stała się „matką roku”.

Z pewnością sytuacja ta nie zostałaby uwieczniona, gdyby nie kamery monitoringu.

„Usłyszałam krzyki i pobiegłam zobaczyć, co się dzieje. Pomyślałam, że może córka uderzyła ręką w drzwi. Nie spodziewałem się, że zobaczę atakującego ją szopa” – tłumaczy Logan Kelsey MacNamara.

Odważny czyn mamy

Na nagraniu możemy zobaczyć, jak córka kobiety, 5-latka o imieniu Rylee czeka na autobus szkolny. Nagle pojawia się szop i dochodzi do ataku. Mama wykrzykuje do dziewczynki, aby weszła z powrotem do domu.

Kobieta już po chwili wciągnęła córkę do środka, a sama zaczęła rozprawiać się ze wściekłym szopem. Szop ostatecznie poddał się i uciekł.

„Matka roku” powiedziała dla „New York Post”, że szop nie skrzywdził poważnie ani jej, ani córki. Skończyło się na zadrapaniach i ranach kłutych. „Agresora” nie udało się znaleźć. Dziewczynka i kobieta dostały na wszelki wypadek zastrzyki przeciwko wściekliźnie.

Internauci są zachwyceni postawą matki.

„Ta mama jest niesamowita” – czytamy w komentarzach.

„Ta opiekuńcza siła matki to nie żart” – dodaje ktoś inny.

Geoff Krukar, biolog dzikiej przyrody z Departamentu Energii i Ochrony Środowiska Connecticut, przekazał dla FOX 61, że szop „zdecydowanie wyglądał na chorego”, a matka to prawdziwa bohaterka.

„Zachowała się w sposób bardzo heroiczny” – mówił.

I dodał:

„Myślę, że zrobiła wszystko poprawnie. Unikała ugryzienia, ostrzegła sąsiada, aby trzymał się z daleka i zabezpieczył dziecko”.

Obejrzyj to niesamowite nagranie poniżej!

Źródło: o2.pl