in

Dziecko rodzi się tak wcześnie, że lekarze nie dają mu szans – Gdy mama bierze je na ręce, dzieje się cud.

Trzymanie dziecka po raz pierwszy jest bezcenną chwilą. Spotkanie ze swoim dzieckiem po dziewięciu miesiącach oczekiwań, jest nie do opisania.

Dla noworodka najważniejszy jest pierwszy kontakt skóry z mamą, ponieważ dzięki temu może poczuć się bezpiecznie jak w łonie. Ale co z tymi dziećmi, które rodzą się przedwcześnie i są tak delikatne, że muszą być odizolowane? Większość z tych dzieci nie ma kontaktu ze skórą aż do paru tygodni po urodzeniu. Ale w tym szpitalu pracownicy mają inne myślenie; uważali to za kluczowe dla zdrowia i rozwoju dziecka.

Zobacz, jak to maleństwo jest trzymane po raz pierwszy przez swoją szczęśliwą mamę, to taki niezwykły moment.

Angela i Michael Bakker spodziewali się dziewczynki i nie mogli się doczekać aż przyjdzie na świat. Angela zaniepokoiła rodziców, bo urodziła się 15 tygodni wcześniej przed terminem. Ważyła mniej niż pół kilograma.

Szansa na przeżycie Naomi Joy była znikoma.
Naomi była jednym z najmniejszych wcześniaków urodzonych w Reno w stanie Nevada, lekarze pracowali przez całą dobę, aby utrzymać ją przy życiu. Po dwóch tygodniach intensywnej terapii, personel zdecydował się zrobić coś wbrew zasadom dla małego dziecka: pozwolili rodzicom pierwszy raz wziąć go na ręce.

Uwolnili ją z inkubatora
Uważa się, że kontakt skóry przedwcześnie urodzonego dziecka ze skórą matki pomaga w jego rozwoju i zdrowiu, ale Naomi musiała zostać umieszczona w inkubatorze przez dwa tygodnie. Pracownicy zdecydowali, że nadszedł czas, aby uwolnić Naomi i pozwolić jej rodzicom potrzymać ją na rękach. Osiem pielęgniarek pomagało przenieść dziewczynkę z jej inkubatora do piersi Angeli, bo była taka malutka.

Wyraz twarzy Angeli, kiedy mogła przytulić swojego dziecko, jest bezcenny. Cały jej niepokój po prostu stopniał. Naomi wygląda na całkiem szczęśliwą, gdy wreszcie poczuła zapach i dotyk swojej mamy. Lekarze pozwalali rodzicom na trzymanie dziecka każdego dnia, aby przyśpieszyć jej rozwijanie się.

Mimo iż lekarze nie dawali dziecku szans, stał się prawdziwy cud. Dotyk matki jest ogromnie ważny dla dziecka, a Naomi jest tego żywym dowodem.

Zobacz bezcenny moment, w którym Angela po raz pierwszy trzyma swoje maleństwo w filmie poniżej.

Fotografie: Youtube/The Fabulous Bakkers